Barut, ailesiyle birlikte oyunu kullandı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, eşi Zeliha, kızları Ilgın ve Püren Barut’la birlikte Yurt Mahallesi’ndeki Meryem-Mehmet Kayhan Ortaokulu’nda, 2275 nolu sandıkta oyunu kullanarak yurttaşlık görevini yerine getirdi.

Barut, ailesiyle birlikte oyunu kullandı

Tüm yurttaşlara sandığa gidip Cumhuriyet ve demokrasi için oy kullanmaları çağrısında bulunan Barut, referandumun ülkenin geleceği için hayırlı olması temennisinde bulundu.

SANDIKTAN ÇIKAN SONUCU SAYGI DUYULMALI

banner625
Oylama, oy sayımı ve sonrasındaki sürecin huzur ortamında, olaysız bir şekilde geçmesi dileğinde bulunan Barut,  “Elbette ki sandıktan ‘hayır’ çıkması en büyük temennimiz ve arzumuzdur çünkü üç aydır alanda ‘hayır’ için çalışıyoruz.  Sandıktan hangi sonuç çıkarsa çıksın, milletimizin kararına saygılıyız” dedi.

HİÇ KİMSE OY TERCİHİ NEDENİYLE AYRIŞTIRILMAMALI

Hiç kimsenin kullandığı oy nedeniyle ayrıştırılmaması gerektiğini vurgulayan Barut, “Oylama sırasında da sonrasında da herkes birbiriyle kucaklaşmalı. Çünkü bu seçimin kazanını da kaybedeni de hepimiz olacağız. İhtiyacımız olan şey demokrasinin özüne uygun hareket edip, herkesin birbirine karşı sevgi ve saygı içerisinde hareket etmesi” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz