Barut, Özdiş’e saldırıyı kınadı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Adana Milletvekili İbrahim Özdiş’in polis tarafından gaz kapsülüyle vurulmasına tepki gösterdi. Barut, “Milletvekilimiz Sayın İbrahim Özdiş’e yönelik saldırıyı kınıyor, acil şifa diliyorum” dedi.

Barut, Özdiş’e saldırıyı kınadı
banner560

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut yaptığı yazılı açıklamada, Kanun Hükmünde Kararname ile kamu görevinden çıkarılan Veli Saçılık’ın Ankara’da Yüksel Caddesi’nde İnsan Hakları Heykeli önünde yaptığı “İşimi geri istiyorum” eylemine polisin sert bir şekilde müdahale ettiğini, Adana Milletvekili İbrahim Özdiş’in ise Saçılık’ı polis müdahalesinden korumak için çaba gösterirken saldırıya uğradığını söyledi.

Saçılık’ın yerlerde sürüklendiğini, Özdiş’in  ise polis tarafından gaz kapsülüyle sırtından vurulduğunu belirten Barut, “Halkın oylarıyla seçip Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderdiği milletvekilini ve hak arayışında bulunan bir yurttaşı OHAL gerekçe gösterilerek hedef alan bu saldırı, iktidarın demokrasiye, hak ve özgürlüklere bakış açısının dramatik  bir göstergesidir. Yapılan saldırıyı kınıyor, milletvekilimiz Sayın İbrahim Özdiş’e ve işine geri dönmek isteyen Veli Saçılık’a şifa diliyorum” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER