Barut'tan partililerine birleşme çağrısı

CHP Adana İl Başkanı Barut, partililere kongre sürecinde il örgütü çatısı altında buluşup, bütünleşme çağrısı yaptı

Barut'tan partililerine birleşme çağrısı
banner560

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, partilileri kongre sürecinde il örgütü çatısı altında buluşup, bütünleşme çağrısı yaptı. Barut, “Gün gruplaşma, ayrışma günü değil, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı için parti örgütü çatısı altında birleşme günüdür” dedi.
 “TÜRKİYE’NİN HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK CHP İKTİDARINA İHTİYACI VAR”
Barut, yaptığı yazılı açıklamada, Kurban Bayramı sonrasında delege seçimlerini başlayacağını anımsatarak, delegelerin kapalı kapılar ardında yazılmayacağını kaydetti. Delegelerin en demokratik yöntem olan sandık konularak seçim yoluyla belirleneceğinin altını çizen Barut, 16 Nisan referandumunun ardından rejimin değiştiğini, Türkiye’nin geleceğinin tehlikede olduğunu ifade eden Barut, ülkenin her zamankinden daha çok CHP iktidarına ihtiyaç duyduğunu vurguladı.
“CHP’Yİ İKTİDARA TAŞIYACAK KADROLAR SEÇİLMELİ”
Liste çıkarıp delege seçimlerine giren herkesin çalışmasına saygı duyduklarını dile getiren Barut, “En büyük dileğimiz delege seçimlerinin kavgasız gürültüsüz, Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışır bir şekilde, demokrasi şöleni halinde tamamlanmasıdır. Bu süreçte yarışacak tüm listelerin Adana İl örgütü şemsiyesi altında birleşmesini ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacak kadroların seçilmesini temenni ediyoruz” diye konuştu.

“İL ÖRGÜTÜ ŞEMSİYESİ ALTINDA BULUŞALIM”
CHP iktidarı için parti içi kısır çekişmelerin bir kenara bırakılması ve tüm parti örgütleriyle birlikte topyekûn CHP iktidarı için çalışılması gerektiğinin altını çizen Barut, tüm partililere “İl Örgütü şemsiyesi altında buluşma” çağrısını yineledi.
 “CHP KONGRE SÜRECİNDEN GÜÇLENEREK ÇIKMALI”
Barut, “Yerelde ve genelde iktidar hedefine ulaşmanın yolu kısır çekişmelere, gruplaşmalara, delege savaşlarına son verilmesinden ve parti örgütlerinde hangi kademede olursa olsun görev alan herkesin, görevini layıkıyla yapmasından geçer. İl Örgütü olarak partimizi iktidara taşıma konusunda iddialı ve kararlıyız.  Önümüzdeki kongre sürecinden birlik, beraberlik ve bütünlük içinde çıkmamız, 2019’da yapılacak yerel ve genel seçimler ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin kazanılması noktasında büyük önem taşıyor” şeklinde konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER