banner678

Başkan Karalar’dan Adil ve Ayrımsız Zam…

Seyhan Belediyesi ile Tüm Bel-Sen Adana Şubesi, 2018 yıllını kapsayan toplu iş sözleşmesini imzaladı. Sözleşme ile birlikte memurlar ortalama yüzde 25 zam alırken bu zam ayrım yapmaksızın tüm devlet memurları ve sözleşmeli personeller için uygulanacak. Alınan zam ile birlikte Adana’da belediyeler arasında en yüksek maaşı Seyhan Belediyesi memurları alacak.

Başkan Karalar’dan Adil ve Ayrımsız Zam…

Seyhan Belediyesi ile KESK’e bağlı Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası TÜM BEL-SEN Adana Şubesi, 2018 yıllını kapsayan toplu iş sözleşmesini imzaladı. Sözleşme, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Erdal Bozkurt’un da katılımıyla Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle imzalandı.

2 İKRAMİYE, SOSYAL DENGEYE YÜZDE 77 ZAM

Sözleşme ile birlikte Seyhan Belediyesi’nde çalışan memurlar birçok hak ve ayrıcalıktan faydalanacak. Ortalama yüzde 25 zammın yapıldığı sözleşmede sosyal denge ikramiyesine yüzde 77 zam yapılmış olacak. “Emekçi Dostu” olarak bilinen Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, çalışan tüm memurlara ayrımsız bir şekilde bu uygulamayı yaparken yapılan sözleşme ile birlikte 2018 yılında 2 kez ikramiye verilecek.

YÜZÜ EMEKTEN YANA OLAN BAŞKANA BU YAKIŞIR

banner625
Kendisinin sözleşme aşamasında işçiden yana olduğunu ve masanın iki tarafında da bulunduğunu belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bu anlamda yüzü emeğe dönük biri olarak herkese adil ve ayrımsız zam yaptıklarını söyledi. Başkan Zeydan Karalar, “Bizimim mantalitemiz farklı, bizde farklı olmalıyız zaten. Sadece söylemlerimizle değil hereklerimizle, tavrımızla farklı olmalıyız. Söylem kolay! Herkes konuşur ama önemli olan sözüyle eyleminin bir olmasıdır. Bir insan atıyor, tutuyor, farklı şeyler yapıyorsa o farklı bir dünyadır. Biz onu tercih edenlerden değiliz. Biz ağzımızdan çıkana dikkat eden ve ağzımızdan bir şey çıktığı zaman onun esiri olan insanlarız. Eğer bu zor şartlarda, baskılarda sizlerin desteğini alabiliyorsak bu tavrımızdandır. Ben kendisine has ilkeleri olan, doğrultusu olan, kimine göre doğru kimine göre yanlış gelen bir insanım. Attığım her adım herkes tarafından beğenilmiyor ama herkesin doğru bir tutarlılığı olması lazımdır. Ve orada devam etmesi lazım eylem ve söylem birliği bundan kaynaklanıyor. Hayatım boyunca iyi bir yurttaş olmayı hedefledim. İyi yurttaş, o ülkenin gidişatı için çok önemlidir. Burada da aile olmamız lazım. Acıda ve tasada birilerimizin yardımına koşmak lazım... Bunu başardığımız düşünüyorum. Biz oturduk sendikacı arkadaşlarla bir noktada buluştuk. Sözleşme müzakeresinin nerede biteceğini sendikacıda bilmez, o zammı verecek işverende bilmez. En önemlisi tarafların birbirlerini azami ölçüde ikna etmesi lazım… Bizim sözleşmeli personellerimiz de var. Bu sözleşmede ayrım yapsak olmazdı işte paylaşım bu. İnsanı ön planda tutan sendikacılarda bunu sevmez bunun için öyle yaptık. Bu bütçeden işçinin, taşeronun hepsinin ödemesini buradan ödeyip hizmet edeceğim. Ben ömrüm boyumca çalışmama çok önem verdim. İki tarafa da sözleşme yaptım. Bu sözleşme vicdanımızı memnun etmiştir. Hepinize hayırlı olsun. Herkesin mutlu olduğu bir sözleşme olmuştur. Bu sene ikramiye koyduk. Bundan sonrada yüzü emekten yana olan başkana 1 Mayıs’ta ikramiye vermek yakışır” şeklinde konuştu.


BAŞKAN KARALAR EMEKTEN, EMEKÇİDEN YANA OLMUŞTUR

Çok önemli bir sözleşmenin altına imza attıklarını belirten Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Erdal Bozkurt, bu anlamda yanlarında duran Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a teşekkür etti. Bozkurt, “Kamu çalışanlarını satarcasına 0,3’lere imza atıldığı günler oldu. Benzer şeyler başka yerlerde de oldu. Yüzdeler ortaya atılmaya başlandı. Mesele o değil! Mesele mücadele içerisinde olan bir insan olarak bugün demokrasi mücadelesinde, laik demokrasi mücadelesinde, bu kurumların yürüdüğü yolda onlara bir katkı sunmuş olmaktır. Atılan imzayı o şekilde görmek lazım. Bu bizim için önemli kısımdır. Parasal kısım önemlidir ama asıl önemli olan demokrasiye ve mücadeleye koyduğu katkıdır. Bu anlamda başta Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar olmak üzere emeği geçenlere tekrar huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Çok önemli bir işe imza atıyoruz. Daha önce Zeydan başkana söylemiştim; Adana’nın yıldızısınız bunu çalışmalarınızla hizmetlerinizle görüyoruz. Bu Türkiye’nin birçok yerinden gözleniyor. Bunu emekçilere yönelik yapacağınız yeni bir adımla 3 adım öteye geçireceksiniz gibi görünüyor. Bugün attığımız imza bunun bir kanıtıdır. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yar verdi.

ÇELİK: İYİ BİR SÖZLEŞMEYE İMZA ATIYORUZ

Yapılan görüşmeler sonunda iyi bir sözleşme imzalayacaklarını belirten TÜM BEL SEN Adana Şube Başkanı Mehmet Çelik, başta Seyhan Belediye Başkanı olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti. Çelik, “İyi olacağına inandığımız bir sözleşmeye imza attık. Yöneticilerimize, temsilcilerimize ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a teşekkür ederim” dedi.

Konuşmaların ardından sözleşme karşılıklı olarak imzalandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz