banner654

Bulut “Türkiye’nin Ortadoğu ülkelerinden farkı kalmadı”

CHP Adana Milletvekili Adayı Burhanettin Bulut, CHP iktidarında şehit çocuklarının ve kardeşlerinin askerlikten muaf tutulacağını söyledi

Bulut “Türkiye’nin Ortadoğu ülkelerinden farkı kalmadı”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Adayı Burhanettin Bulut, Adana’yı adım adım gezip, CHP’nin seçim programını halka anlatıyor. CHP’nin toplumun her kesiminin sorunlarını en iyi bilen parti olduğunu dile getiren Bulut, şehit aileleri ve gazilerin hak ettiği değeri CHP iktidarında göreceğini söyledi.  Şehit yakınlarının ve gazilerin net aylık gelirinin en düşük net memur maaşından aşağı olmayacağının altını çizen Bulut, gazilerin sağlık güvencelerinin de milletvekilleriyle eşit seviyeye getirileceğini ifade etti. Er ve erbaşların askerlik yaptıkları dönemde sigortalı sayılacağını ve SGK primlerinin devlet tarafından ödeneceğini aktaran Bulut, er ve erbaş maaşlarının artırılıp ailelerine yük olmalarının önüne geçileceğini ifade etti.

“TÜRKİYE’NİN ORTADOĞU ÜLKELERİNDEN FARKI KALMADI”

Türkiye’nin 7 Haziran seçimleri sonrasında terör eylemleri nedeniyle Ortadoğu ülkelerinden bir farkının kalmadığını ve ülkenin adeta kan gölüne döndüğünü belirten CHP Adana Milletvekili Adayı Burhanettin Bulut, “Şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz birer emanettir. O emanetlere iyi bakmakla yükümlüyüz. Bu nedenle CHP iktidarında hiçbir şehit eşinin, eşi yoksa anne ve babasının ya da gazinin net aylık gelirinin en düşük net memur maaşından aşağı olmamasını güvence altına alacağız” diye konuştu.

ŞEHİT AİLELERİNE VE GAZİLERE YEŞİL PASAPORT

Şehit yakınlarının ve gazilerin kamu kurumlarıyla ilişkilenmeden bütün işlerini “Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğü” tarafından görevlendirilecek ‘hayat danışmanlarına’ yaptıracaklarını aktaran Bulut, tüm şehit ailelerine ve gazilere ömür boyu yeşil pasaport verileceğini ifade etti.


banner625
“ŞEHİT ÇOCUKLARI VE KARDEŞLERİ ASKERLİKTEN MUAF OLACAK”

Şehitlerin çocuklarının ve kardeşlerinin askerlikten muaf tutulacağını, tüm gazilerin sağlık güvencelerini, milletvekilleriyle eşit seviyeye getirileceğini belirten Bulut, “Şehitlerin 18 yaşından büyük olan ve öğrenci olmayan tüm çocuklarının, kamu kurumlarında istihdam edilebilmesini sağlayacağız. Gazilere ikinci iş hakkı ve 3 bin günde emeklilik hakkı vereceğiz ” şeklinde konuştu.

“ER VE ERBAŞLAR AİLELERİNE YÜK OLMAYACAKLAR”

CHP iktidarında er ve erbaşlara yönelik yapacağı düzenlemeleri de anlatan Bulut, er ve erbaşların askerlikte geçirdikleri dönemde sigortalı sayılacağını, primlerinin de devlet tarafından ödeneceğini vurguladı.  Er ve erbaşlara ödenen aylık harçlıkları artırılacağını belirten Bulut, “Er ve erbaşların askerlikte geçirdikleri dönemde ailelerine yük olmalarını engelleyeceğiz. Er ve erbaşların işsizlik sigortası primlerini askerlik süresince Hazine’den ödeyeceğiz. Askerlik dönüşü iş bulamayan yurttaşlarımızın altı aya kadar işsizlik ödeneğinden yararlanmalarını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2015, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz