Büyükşehir'den flaş "afiş" açıklaması

Adana Büyükşehir Başkanvekili Ramazan Akyürek, “Hayırdır Gardaş” pankartlarının zabıta tarafından toplatıldığına ilişkin iddiaya yanıt verdi.

Büyükşehir'den flaş "afiş" açıklaması

Meclis toplantısında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili  Ulaş Çetinkaya, kentin çeşitli noktalarına asılan "Hayırdır Gardaş" temalı pankartların zabıta tarafından toplatılmasına tepki gösterdi. Çetinkaya, "Palmiyelere, ağaçlara çivi çakan zihniyete karşı o pankartlara elini sürmeyen Büyükşehir Zabıtası bu duruma ne diyor acaba? Bir evet-hayır seçimi var, vatandaşın bir tercihi var, bunların ifadesi için sloganlar üretildi. Burada adaletsizlik görülüyor" dedi.

Adana Büyükşehir Başkanvekili Ramazan Akyürek, “Hayırdır Gardaş” pankartlarının zabıta tarafından toplatıldığına ilişkin iddialara, “Emniyet Müdürlüğü’nün talimatı olmadan siyasi pankartlara, siyasi müdahale etmiyoruz. dedi. 

banner625
Akyürek şöyle devam etti;
"Valilik ve emniyetin talimatı olmadan pankartlara müdahale etmiyoruz. Daha önce de evet pankartlarını belediye indiriyor demişlerdi ama bu da emniyetin bilgisi dahilinde, trafiği engellediği içindi. Talimat olmadan hiçbir siyasi pankarta müdahale etmiyoruz. Bütün pankartlarla ilgili prensibimiz var. Siyasi pankartlara Büyükşehir zabıtası dokunmuyor. Trafik müdahaleleri ya da başka nedenlerle işleyişi, trafiği engelleyecek sakınca oluşturursa bu da bize intikal ederse bu nedenle indiriyoruz yoksa siyasi sebeplerle hiçbir müdahalemiz yok."
Akyürek, "Hayır" afişlerinin dışında başka afişlerin trafiği tehlikeye atıp atmadığı konusunda ise açıklayıcı bilgi vermedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2017, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz