Büyükşehir Meclisi’nden Hollanda’ya tepki

Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nda Hollanda’da Türkiye Cumhuriyeti Devleti Bakanlarına karşı takınılan tutum kınandı

Büyükşehir Meclisi’nden Hollanda’ya tepki

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü başkanlığında gerçekleştirilen Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayı toplantısı birinci oturumunda Hollanda’da yaşanan krize yönelik tepki gösterildi. Meclis oturumu açılışı öncesi konuşan Başkan Sözlü, Avrupa’da Türk Bakanlara karşı takınılan olumsuz tavrın yakışıksız olduğunu, uzun yıllardır Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile müttefik olan Avrupa ülkelerinin Türk Bakanlara karşı bu tutumunu yanlış bulduğunu belirtti.

banner625

“ADANA HALKI ADINA KINIYORUZ”

Hollanda’da yaşayan Türk vatandaşlarımızın bu süreçte darp edildiğini ifade eden Başkan Sözlü, “Gerek hükümetimiz gerek muhalefet partileri gerekli refleksleri göstermiş, bunu bir siyasi konu olmaktan çıkarıp milli bir duruş sergilemişlerdir. Devletimize ve bakanlarımıza karşı devlet ciddiyetine yakışmayan, insan hak ve hukuku kavramları içerisinde tarifi olmayan davranışlarda bulunmuşlardır” dedi. Hollanda’nın diplomatik dili terk ettiğini, insan hak ve hukukunu çiğnediğini belirten Başkan Sözlü, “Hollanda’nın kindar ve nefret dili kullanarak takındığı bu tavra karşı Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi biz de Adana halkı adına bu tavrı kınıyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz