Büyükşehir’den İmamoğlu’na 100 milyon liralık yatırım

Başkan Sözlü, İmamoğlu ve Aladağ incelemelerinde önemli mesajlar verdi. İmamoğlu’na 2016’da 100 milyon liralık yatırım yapılacağını açıklayan Başkan Sözlü, hükümetin yapamadığı Aladağ-İmamoğlu yolunun, Karayolları tarafından kendilerine devredilmesi halinde, yapımına başladıktan 3 ay sonra hizmete açabileceklerini söyledi.

 Büyükşehir’den İmamoğlu’na 100 milyon liralık yatırım
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İmamoğlu ve Aladağ’da halka seslendi. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Mevüt Karakaya, MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, MHP İl Başkanı Yusuf Baş, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Uzunlular, İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, MHP Adana Millvetkili adayları ve partililerle birlikte ilçelerde incelemelerde bulunan Başkan Sözlü, ilk olarak İmamoğlu’nda kalabalık topluluğa hitap etti.

İMAMOĞLU İÇİN 2016’DA 100 MİLYON LİRALIK YATIRIM

banner625
İmamoğlu’nun geçmişte ihmal edilmiş bir ilçe olduğunu belirten Başkan Hüseyin Sözlü, “Allah nasip ederse 2016 yılı İmamoğlu’nun yılı olacak. İmamoğlu’na bir uçtan girip diğer uçtan çıkacağız ve ihtiyaçlarını karşılayacağız. Kanalizasyonları, arıtmaları, yolları, kaldırımları yapacağız, ağaçlarını dikeceğiz ve İmamoğlu’nun çehresini değiştireceğiz. İnşallah önümüzdeki yıl yaklaşık 100 milyon liralık yatırım yapacağız. İmkansızlıkların, mazeretlerin arkasına sığınmak bizim kitabımızda yazmaz. Mazeretlerin arkasına sığınanlar beceriksizlerdir. Oynayamayan gelin, ‘yerim dar’ dermiş. Bizim yerimiz de var, imkanlarımız da yeterli. Geçmiş borçları da öderiz, belediyeyi de büyütürüz, hizmetimizi de yaparız. Ben belediye başkanlığı yaptığım sürece partim muhalefetteydi. Ayağını yorganına göre uzatmasını bilen, yorganın boyu yetmezse onu uzatmasını da bilen bir belediyecilik anlayışına sahibim. İmamoğlu’nu da, Aladağ’ı da, Kozan’ı da, diğer ilçelerimizi ve şehir merkezimizi de ihmal etmeyiz, gereken hizmeti yapıyoruz ve yaparız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. İlçeyi yeni imar düzenlemeleriyle, kentsel dönüşümüyle, büyük bir köy görüntüsünü ortadan kaldırıp, aydınlık şehrin, aydınlık ilçesi haline getireceğiz. İmamoğlu’nu yiğit, Müslüman Türk evlatlarına yakışır modern bir yerleşim birimi haline getirmek bizim görevimizdir” dedi.

ALADAĞ-İMAMOĞLU YOLUNU 3 AYDA YAPARIZ

Hüseyin Sözlü daha sonra Aladağ’a geçti ve Aladağlılara hitap etti.

İktidarın yıllardan bu yana henüz Aladağ-İmamoğlu yolunu dahi bitiremediğini ifade eden Başkan Sözlü, “Seçimlerden hemen önce önce bir iki hareketlenme yapıyorlar ama icraat gerçekleştirmiyorlar. Biz 42 kilometrelik yolu gözümüze kestirdik, beton yapıyoruz. Köylerin yolu hariç. Kızıldağ’a gidenler görmüştür. Dağların arasında kayaları parçaladık. Sarımazı’ya giden varsa yaptığımız yolu görmüştür. Göller’e, Cumhuriyet kurulduğundan bu yana kimse hizmet götürememiş ama biz 24 kilometrelik su hattı ve yol yaptık. Suyu yukarıya, Göller’e çıkardık. 4 çekerli araçların durduğunda yeniden hareketlenemediği  koşullarda hizmet gerçekleştirdik. Oralarda yol açtık, yoldan boruyu döşedik ve suyu akıttık. Aladağ-İmamoğlu yolunu demek ki devletin olanakları yetmediği için bitiremiyorlar. Bize versinler 3 ayda bitiremezsem namerdim. Muhelefet partili bir belediye başkanı olarak ne makine, ne mazot, ne asfalt isterim. Karayolları sadece imza atsın, bize versin. ‘Burasını biz yapamıyoruz, Adana Büyükşehir Belediyesi yapsın, Aladağlıların ihtiyacı olan hizmet gecikmesin’ desinler yeter ki. Başladıktan sonra 3 ay içinde bitiririz. Borçlu bir belediye aldım ama mazeret üretmedim. Şimdi bunlar merak ediyor, nasıl oluyor da kentin dört bir yanında çalışıyorlar diye. Köylerde su yok, yazı yabanın yolu yok. Her tarafta iş üretiyoruz. Parayı nereden bulduğumu soruyorlarmış. Para hizmete aktarılırsa, milletimizin parası korunup kollanırsa, kamunun kaynağı Allah’ın izniyle yeter. Hükümetin yapamadığı yoldan daha fazlasını yapıyoruz” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2015, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz