Çetin "Atamızın devrimlerine de, Ailesine de sahip çıkacağız"

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği(DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98’inci yılı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Çetin "Atamızın devrimlerine de, Ailesine de sahip çıkacağız"

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ulusal Kurtuluş Savaşı’nı 19 Mayıs 1919’da, müfettiş golarak gönderildiği Samsun’da başlattığını ve o günü gençliğe armağan ettiğini belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “O günün şartlarına uygun olmayan Bandırma Vapuru’na bindiği arkadaşları ve mürettebatıyla, kurtuluş meşalesinin ateşini yakan Mustafa Kemal Atatürk, daha sonra verdiği kurtuluş mücadelesinden başarıyla çıktı ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu. Yaptığı devrimlerle de halkı modern yaşam seviyesine yükseltti. O günü unutan bazı hadsizler ise Ata’mızın devrimlerine, ailesine söz söyleyecek kadar küçülmüş durumdalar. Hem Ata’mıza, hem Zübeyde Ana’mıza, hem de manevi kızına her zaman olduğu gibi, bundan sonra da sahip çıkacağımızı herkes bilmelidir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bıraktığı emanete yine gençlerimiz sahip çıkacaktır” dedi.

banner625

Mustafa Kemal Atatürk’ün, büyük zafer için yola çıkarken, din, dil, ırk, mezhep ayırımı yapmadan, halkına ve gençliğe güvenerek oyla çıktığını vurgulayan Başkan Soner Çetin, “Böyle bir güven içerisinde, ülkemizin bugünkü haritası çizilmiş ve çok zor şartlara rağmen, Mustafa Kemal Atatürk tarihe adını yazdırmıştır. Büyük Önder’e inanarak, kadın, erkek, yaşlı genç demeden, zafer için mücadele eden halkımız, düşmana karşı tek yürek olmuş ve Atatürk önderliğinde büyük zaferlere imza atmıştır. İşte bu zaferlerin ilk adımının atıldığı Samsun’da, bu tarihi günü, ülkemiz gençlerine armağan etmiştir. Bu duygular içerisinde, halkın gücüne inanarak, bağımsızlık, özgürlük, cumhuriyet ve demokrasi özlemiyle Kurtuluş Savaşı'nı başlatan Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimizi özlem, sevgi ve minnetle anıyor, milletimizin ve gençlerimizin bu mutlu gününü kutluyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz