CHP 'de flaş temayül kararı

Çukurova Belediyesi Meclis Üyeliği için Aday adayı olanların beklediği Temayül haberi CHP MYK'dan yeniden çıktı. Ceyhan, Yüreğir, Seyhan ve Çukurova'da Temayül 27 Ocak tarihinde yapılacak

CHP 'de flaş temayül kararı

Adanahabermerkezi.com

banner625
Daha önce geri çekilen Çukurova Belediyesi Meclis Üyeliği için Temayül kararı CHP MYK'da yeniden alındı. MYK'da ayrıca Çukurova ile birlikte Ceyhan Seyhan ve Yüreğir'de de 27 Ocak tarihinde temayül kararı aldı. MYK'dan çıkan karara göre Çukurova Belediyesi Meclis Üyeliği için Temayül yapılacak. Yaklaşık 10 bin CHP üyesi Çukurova Belediyesinde Meclis üyesi olarak görrmek istediği isimleri seçebilecek. Yaklaşık 60 Meclis Üyesi Aday Adayı Temayül için hazırlanmış, ancak son dakika temayül kararı geri çekilmişti. CHP Adana İl Başkanı Emrah Kozay, Seyhan Belediye Başkanı ve CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan karalar ve Çukurova Belediye Başkanı ve Adayı Soner Çetin tabandan gelen Temayül talebinin Genel Merkez tarafından dikkate alınması gerektiğini belirterek, Temayül kararının gözden geirilmesi çağrısında bulunmuştu. 

CHP Adana il Başkanı Emrah Kozay ise yaptığı açıklamada "CHP Merkez Yönetim Kurulu bugünkü toplantısında, parti örgütlerimizin talebi doğrultusunda; Çukurova, Seyhan, Yüreğir ve Ceyhan ilçelerimizde belediye meclis üyelikleri için 27 Ocak 2019, Pazar günü temayül (eğilim yoklaması) yapılması kararı almıştır. 
Temayülde aday olabilmek için yarışacak tüm aday adayı arkadaşlarımıza başarı dilerim. Adana'ya hayırlı olsun." dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 08:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Deniz Darıca
Deniz Darıca - 8 ay Önce

doğru karar. Teşekkür ederiz

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz