banner676

CHP Grup Bşk Vekili Altay'dan Özdiş'e destek kaymakam'a tepki

CHP Meclis Grup Başkan Vekili Engin Altay’dan Pozantı Kaymakamına sert tepki

CHP Grup Bşk Vekili Altay'dan Özdiş'e destek kaymakam'a tepki

CHP TBMM Meclis Grup Başkan Vekili Engin Altay, Pozantı Kaymakamının Adana Milletvekili İbrahim Özdiş’e yönelik tutumunu meclise taşıdı. Altay, Pozantı Kaymakamını eleştirirken, “Saygısız, yaralayıcı ve kaba tutumu, bizim açımızdan, Meclise bomba bırakan pilotun tutumuyla aynı ölçüde millî iradeye saygısızlıktır. Bu kaymakama bu Hükûmetin haddini bildirmesini talep ediyorum” dedi.
Engin Altay TBMM genel kurulunda partisi adına yaptığı konuşmasında,  “15 Temmuz kalkışmasından siyaset kurumu da kısmen ders almış görünüyor, ancak öyle görüyoruz ki bürokrasinin 15 Temmuzdan çok ders almadığı yönünde çeşitli uygulamalara da sık sık tanık oluyoruz.” İfadelerine yer verdi ve şöyle dedi:
“Millî irade demek, sadece Sayın Cumhurbaşkanı ve sadece görevdeki Hükûmet demek değildir. Millî iradenin adresi, tek merkezi ve kaynağı Türkiye Büyük Millet Meclisi ve onu oluşturan 550 sayın milletvekilidir.

banner625
5 Ağustos günü, Adana ili Pozantı ilçesinde, Atatürk'ün Pozantı'ya gelişiyle ilgili yapılan kutlamalarda ilçe kaymakamının Adana Milletvekilimiz Sayın İbrahim Özdiş'e yönelik saygısız, yaralayıcı ve kaba tutumu, bizim açımızdan, Meclise bomba bırakan pilotun tutumuyla aynı ölçüde millî iradeye saygısızlıktır. Bu kaymakama bu Hükûmetin haddini bildirmesini talep ediyorum. Hiçbir kaymakamın ya da valinin Parlamentoyu oluşturan milletvekilleriyle ilgili olarak parti rozetine dayalı bir ayrım ve bu çerçevede bir saygı ya da saygısızlık haddi değildir. Bu, olsa olsa bayağı bir işgüzarlık, ucuz bir dalkavukluktur ya da belki de bir suçluluk psikolojisiyle FETÖ terör örgütüyle ilişkilendirilmemek adına yaptığı bir yalakalıktan ibarettir.
Hükûmetin bu hadsiz ve densiz kaymakama haddini bildirmesini ve bundan sonra sadece partimize mensup değil, bütün muhalefet partilerine mensup milletvekillerine yönelik, bürokratlar tarafından yapılan bu hadsiz, saygısız tutumların katı ve sıkı takipçisi olacağımızın da altını özenle çiziyorum. Hükûmetten bu konuda bir izahat talep ediyorum.”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz