CHP’de Emel Doğan ve Şenol Eroğlu güven tazeledi

CHP Saimbeyli ve Pozantı ilçe kongrelerinde mevcut başkanlar Emel Doğan ve Şenol Eroğlu güven tazeledi

CHP’de Emel Doğan ve Şenol Eroğlu güven tazeledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Saimbeyli ve Pozantı ilçe kongrelerinde mevcut başkanlar Emel Doğan ile Şenol Eroğlu kongre delegelerinin oylarıyla yeniden göreve seçilerek güven tazelediler. İl Başkanı Ayhan Barut, kurullara seçilen partililere başarı dileyip, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

SAİMBEYLİ’DE EMEL DOĞAN GÜVEN TAZELEDİ

CHP Saimbeyli İlçe Kongresi önceki gün Saimbeyli Belediyesi’ne ait çok amaçlı etkinlik salonunda gerçekleştirildi. Blok listeyle gerçekleştirilen seçimlerde ilçe başkanı Emel Doğan ile Aziz Deniz’in listeleri oylandı. Demokrasi şöleni halinde gerçekleştirilen seçimlerde mevcut başkan Emel Doğan yeniden ilçe başkanlığı görevine seçildi. Doğan’ın yeni yönetim kurulu, “Hayrullah Akyüz, Hanifi Başobüyük, Saniye Çıngıl, Bayram Durmaz, Tahsin Gönül, Haydar Koçak, Hüsnü Korkmaz, H.Nebi Türkoğlu, Seval Özkan ve Güngör Vardar”dan oluştu.

POZANTI’DA MEVCUT BAŞKAN EROĞLU’NUN LİSTESİ OYLANDI

Atatürk Kültür Merkezi’nde dün gerçekleştirilen ve tek listeyle seçime gidilen Pozantı İlçe Kongresinde mevcut başkan Şenol Eroğlu’nun listesi oylandı. Eroğlu delegelerin oylarıyla yeniden ilçe başkanı seçilirken, yönetim kurulu ise “Hasan Yıldırım, Tahsin Ünal, Mehmet Aybar, Bülent Tekin, Mehmet Karanfildağ, Rasim Yavuz, Emine Yaran, Nermin Dinç, Fehmi Solmaz, Ercan Erdem, Hacı Şahin”den oluştu.

banner560
KONGRELERDE KAYBEDEN YOK, TEK KAZANAN CHP

İl Başkanı Ayhan Barut kongrelerde yaptığı konuşmalarda kurullara seçilen partililere başarı diledi. Barut, “Kongre süreçlerinde delege seçilen de seçilmeyen de, ilçe yönetimlerine seçilen de aday olup seçilemeyen de, 2019 seçimlerinde aday olan da olmayan da demokrasi, özgürlük, hak, hukuk, adalet ve emek mücadelesinde yol arkadaşımızdır. Kongrelerimizin kaybedeni yoktur. Kazanan ise sadece CHP’dir. Bu mücadele tek başına yürütülemeyecek kadar büyük ve önemli bir mücadeledir. Küçük olsun benim olsun değil, büyük olsun hepimizin olsun anlayışıyla Cumhuriyet Halk Partisi’ni büyütecek ve hep birlikte kazanacağız” diye konuştu.

2019 HEDEFİ

2019’da gerçekleştirilecek seçimlerin önemine de vurgu yapan Barut, yerelde de genelde de iktidara en yakın partinin CHP olduğunu söyledi. Barut, “Ülkemizin geleceği açısından yaşamsal öneme sahip olan 2019 seçimlerinde yerelde üç olan ilçe belediyesi sayımızı en az yediye çıkarıp Büyükşehir Belediyesini de CHP’li yapacağız. Genel seçimlerde de dört olan milletvekili sayımızı yine en az 6-7’ye çıkaracak ve başkanlık seçimlerinde partimizin adayının kazanması noktasında Adana’dan önemli bir katkı koyacağız. BU güve sahibiz, kendimize,  partimize, halkımıza inanıyor ve güveniyoruz. Tek yapmamız gereken referandum sürecinde olduğu gibi çok çalışmak” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner621