CHP’den iki konferans ve Cumhuriyet yürüyüşü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Örgütü bu haftayı yoğun bir programla bitirecek.

CHP’den iki konferans ve Cumhuriyet yürüyüşü
banner560

Yarın ve Cuma günü 15 Temmuz darbe girişimi sonrasındaki süreçte AKP iktidarının Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni devre dışı bırakan olağanüstü hal (OHAL) uygulamalarının sonuçları ve yaşanan mağduriyetlerle ilgili olarak iki konferans organize eden Adana İl Örgütü, 29 Ekim Cumartesi günü de ülkemizin en büyük ulusal bayramı olan Cumhuriyet Bayramı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunup Cumhuriyet yürüyüşü gerçekleştirecek.

DURSUN ÇİÇEK’TEN  “DARBE VE HUKUK” KONULU KONFERANS

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Adana İl Örgütünün hafta sonunda gerçekleştireceği etkinliklerle ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek’in 27 Ekim 2016 Perşembe günü (YARIN) saat 18.00’de Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde “Darbe ve Hukuk” konulu konferans vereceğini dile getiren Barut, Dursun Çiçek’in AKP iktidarının ülke genelinde ilan ettiği OHAL’e dayanarak çıkardığı kanun hükmündeki kararnamelerle (KHK) yaşama geçirdiği hukuksuz uygulamaları ve FETÖ’yle ilişkisi olmayan yurttaşların mağduriyetlerini çarpıcı örneklerle anlatacağını kaydetti.

YILDIRIM KAYA 15 TEMMUZ VE SONRASINI ANLATACAK

28 Ekim 2016 Cuma günü 15.30’da ise CHP Parti Meclisi Üyesi Yıldırım Kaya’nın Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde “15 Temmuz ve Sonrası Türkiye” konulu konferans vereceğini aktaran Barut, Kaya’nın özellikle KHK’lerle açığa alınan ya da ihraç edilen kamu çalışanlarının durumu hakkında önemli değerlendirmeler yapacağını söyledi.

CUMHURİYET BAYRAMI CHP’YLE KUTLANIR

Cumhuriyetin 93. yılını da CHP Adana İl Örgütü olarak coşkulu bir şekilde kutlayacaklarını ifade eden Ayhan Barut, İl ve ilçe örgütleri, kadın ve gençlik kolları, Seyhan, Çukurova ve Karataş Belediyeleri,  partililer ve yurttaşlarla birlikte 29 Ekim Cumartesi günü saat 08.30’da Atatürk Parkı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunacaklarını söyledi. 

Akşam 17.00’de de Uğur Mumcu Meydanı’ndan başlayıp Atatürk Parkı’nda son bulacak Cumhuriyet yürüyüşü gerçekleştireceklerini belirten Barut, Tüm Adanalıları hem Dursun Çiçek ve Yıldırım Kaya’nın konferanslarına hem de Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine davet etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner578