CHP'li Koç’tan gençlere “Siyasete girin” çağrısı

CHP Çukurova Gençlik Kolları Başkanı Cihangir Koç, gençlerin siyasette daha çok aktif rol alması gerektiğini söyledi

CHP'li Koç’tan gençlere “Siyasete girin” çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Gençlik Kolları Başkanı Cihangir Koç, aralık ayında yapılacak kongrede ilçe gençlik kolları başkanlığına aday olacak gençlere başarı dileyip, gençlere “siyasete girin” çağrısı yaptı.

Çukurova Gençlik Kolları Başkanı Cihangir Koç, aralık ayında yapılacak kongrede tüm adaylara başarı diledi. Gençlerin Cumhuriyet Halk Partisi’nin enerjik, dinamik itici gücü ve asli unsuru olduğunun altını çizen Koç, “ülkenin geleceği” olarak tanımladığı Atatürkçü gençleri CHP çatısı altında siyaset yapmaya çağırdı.

banner625
CHP Gençlik Kollarında siyasete başlayıp bugün gerek parti içinde gerek yerel yönetimlerde gerekse kamuda çok önemli kademelerde görev yapan çok sayıda kişinin olduğuna dikkati çeken Koç, Gençlik Kollarını “siyasetin mutfağı” olarak adlandırdı.

Ülke sorunlarının çözüm yerinin siyaset kurumları olduğunu belirten Koç, “Siyaset kurumunun  Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı gençlere bugün daha çok ihtiyacı var. Çağdaş, laik, demokratik ve yaşanabilir bir Türkiye isteyen tüm genç arkadaşlarımızı Cumhuriyetimizin kurucu partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nde aktif olarak görev almaya davet ediyorum.  Ülkemizin geleceği gençlerin omuzlarında yükseleceği gerçeğini göz önüne aldığımızda, ülkemizin yönetim kademelerinde genç beyinlere ihtiyacı olduğu ortada. Bunun için de gençler başta siyaset olmak üzere yaşamın her alanında aktif olarak yer almalıdır” diye konuştu.

Gençlere “Sorumluluk almaktan korkmayın” diyerek seslenen Çukurova Gençlik Kolları Başkanı Cihangir Koç,  CHP il ve ilçe gençlik kolları başkanlığı görevine seçilecek tüm gençlere başarı dileyip, CHP’ye yakın zamanda üye olan gençlere de “hoş geldiniz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2017, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz