Çırak “Çukurova belediyesi kaçak inşaat yapıyor”

AK Parti Çukurova ilçe Başkanı Av. Ramazan Çırak, Çukurova Belediyesinin 295.000 TL zarara uğratıldığını iddia etti.

Çırak “Çukurova belediyesi kaçak inşaat yapıyor”
Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan’ı göreve davet eden Çırak, “Zira bu kaçak spor kompleksi  inşaatı ihalesi iptal edilerek bir an önce inşaat durdurulmalı, oluşacak kamu zararı engellenmelidir. Aksi takdirde konuyu yargıya taşıyacağız” diye uyarıda bulundu.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Ramazan Çırak, şunları kaydetti:    

“Çukurova Belediyesi tarafından Belediye evleri mahallesi, Adana Koop evleri  civarı 6998 ada, 3 nolu parselde,  imar planlarında pazar yeri olarak ayrılan 5938 m2 yüzölçümlü  alan üzerine  spor kompleksi inşaatı ve sulama tesisatının yapılması için 20.09.2012 tarihinde  ihale yapılmıştır. Yapılan ihale sonunda spor kompleksi inşaatı ve sulama tesisatının yapım işi 295.000 TL bedelle bir  firmaya ihale edilmiştir. İlgili firmaya yer teslimi yapılmış ve inşaat devam etmektedir.  Oysa ki,  spor kompleksi yapılan yer, imar planlarında pazar yeri olarak ayrılmış bir alandır.  Yani o bölgedeki vatandaşlarımızın pazar ihtiyaçlarını göz önüne alarak imar planlarında pazar yeri olarak ayrılmıştır. Belediye tarafından çok ihtiyaç olmasına rağmen bu alna pazar yapılmazken, tam tersine imar planına aykırı ve kaçak olarak spor kompleksi yapılması  belediye kaynaklarının çarçur edilmesidir” diye konuştu. 
banner625

 

 KAMU ZARARI ENGELLENMELİ

 

AK Parti Çukurova ilçe Başkanı Ramazan Çırak ayrıca, kaçak inşaatlarla  mücadele etmesi gereken Yıldıray Arıkan ve Çukurova belediyesinin  bizzat kendisi  kaçak inşaat yaptığını dikkat çekti. Çırak, “Burada söz konusu olan sadece kaçak inşaat yapılması değil, bu kaçak  spor kompleksi inşaatı  için belediye kasasından 295.000 TL para harcanmasıdır. Burada belediye  295.000 TL  zarara uğratılmıştır. Biz bu konuda Yıldıray Arıkan’ı  göreve çağırıyoruz  Zira bu kaçak spor kompleksi  inşaatı ihalesi iptal edilerek bir an önce inşaat durdurulmalı, oluşacak kamu zararı engellenmelidir. Aksi takdirde konuyu yargıya taşıyacağız” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2013, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz