Karalar'a borçlanma engeli

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın hizmetlerin aksamadan sürmesi için Meclisten istediği 169 milyon liralık borçlanma talebi komisyonda MHP ve Ak Partililerin oylarıyla red edildi.

Karalar'a borçlanma engeli

banner625
Plan ve Bütçe Komisyonunda yapılan oylamada red kararı 14 oya karşı, 17 oyla alındı. Komisyon kararı ilk meclis oturumuna gelecek ve yeniden oylanacak. Mecliste de komisyondaki red kararının yine AK Parti ve MHP'li meclis üyelerinin oylarıyla onaylanacağı tahmin ediliyor. Böylece kamuoyunda "AK Parti ve MHPli meclis üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı sıkıştırarak hizmet yapmasını engelleyecek" iddiaları yeniden dillendirilmeye başlandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
.
. - 2 hafta Önce

Cumhur ittifakı gerekeni yapmış bence neden derseniz... Zeydan Karalar bankamatikçi kılıfı altında tasarruf yapmak için binlerce emekçinin işine gerekçesiz son vermiştir... Mecliste tasarruf için borçlanma talebini reddetmiş... Yerinde karar vermiş... Liyakat sahibi ekiple çalışılarak ve liyakat sahibi insanlar çalıştırılarak hem tasarruf yapılır hem de başarı kazanılır ey zeydan karalar... Liyakatli insanlar gerekçesiz işten çıkarılarak tasarruf yapılmaz... Bir daha oy da vermeyiz ... bunu da bilesin...

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz