Mahfesığmaz su oyun parkına kavuştu

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, her salı yaptığı hizmet açılışlarına bu hafta bir yenisini daha ekledi.

Mahfesığmaz su oyun parkına kavuştu

Başkan Çetin, Mahfesığmaz Mahallesi İmge Beyhan Çocuk Parkında yapımı tamamlanan Su Oyun Parkı’nın açılışını çocuklarla birlikte gerçekleştirdi. Halkın yoğun ilgi gösterdiği açılışta konuşan Çetin, “Biz Çukurova halkının yaşam standartlarını yükseltmek için varız. Belediye başkanları hizmet eder. Belediye başkanları hizmet yaptığı ilçenin refahını artırmak, projeleri hayata geçirmek için seçilirler. Belediye başkanının görevi budur” dedi.

MAHFESIĞMAZ’A SU OYUN PARKI

Çukurova Belediyesi'nin Mahfesığmaz Mahallesi İmge Beyhan Çocuk Parkı’nda yaptırdığı Su Oyun Parkı, Çukurova Belediye Başkan Soner Çetin tarafından hizmete açıldı. Meclis üyeleri, muhtarlar, partililer ve çok sayıda vatandaşın katıldığı açılış töreninde çocukların alanı hınca hınç doldurduğu gözlerden kaçmadı. Su Oyun Parkı’na hücum eden çocukların sevinci görülmeye değerdi. Bir süre çocukları izleyen Çetin, çocuklarla ve aileleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Halkın yoğun ilgi gösterdiği açılışta Çetin, vatandaşlarla tek tek selamlaştı. Renkli anlara sahne olan açılışa CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu meclis üyeleri, muhtarlar, bürokratlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve partililer katıldı. Törende söz alan Mahfesığmaz Mahalle Muhtarı Kazım Tokgöz, “Soner Çetin başkanımız iyi ki var. Kendisine mahallemize kazandırdığı tüm güzellikler için mahalle halkımız adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

banner560

“BELEDİYE BAŞKANININ GÖREVİ HİZMET ETMEKTİR”

Açılışta konuşması sık sık alkışlarla kesilen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Çukurova’da hizmetlerin hız kesmeden aralıksız devam ettiğini aktardı. Çetin, “Biz sadece hayatın bir bölümüyle ve bir kesimle değil tüm bölümüyle ve her kesimle ilgileniyoruz. Yeni doğandan çocuklara, gençlerden emeklilere, kadınından erkeğine her yaştan tüm halka hizmet ediyoruz. Ve sadece insanı değil tüm canları sokaktaki kedileri, köpekleri de düşünüyoruz. Biz sizlerin yaşam standartlarını yükseltmek için bu görevdeyiz. Belediye başkanları hizmet eder. Belediye başkanları hizmet yaptığı ilçenin refahını düşünmek, projeleri hayata geçirmek için seçilirler. Belediye başkanının görevi budur, hizmet etmektir” diye konuştu.


“VAAT ETTİĞİMİZ PROJELERİ YERİNE GETİRDİK ”

Mahfesığmaz Mahallesi’ne de vaat ettiği tüm projeleri yerine getirdiğinin altını çizen Başkan Çetin şunları söyledi: Mahfesığmaz mahallesinde 2 parkı sıfırdan yaptık. Biri spor tesisi olmak üzere 4 parkı yeniledik. Modern muhtarlık Binası, Çok Amaçlı Toplantı Salonu ve Zübeyde Annemizin adını verdiğimiz Kadın Sohbet ve Dayanışma Evinin Mahfesığmaz mahallemize kazandırdık. Siz her şeyin en iyisine, en güzeline layıksınız. Sizlerin duyduğu güvene layık olmak için vücudumuzdaki her su damlasını ter olarak akıtıncaya kadar çalışıyoruz. Adana’nın sıcağında vatandaşlarımızı serinlesinler diye havuzumuzla buluşturduk, yüzme kursları verdik. Çocuklarımız boğulmasın, yüzme öğrensin diye Hayalpark Yüzme Havuzunda her sene 10 bin çocuğumuza yüzme öğrettik. Bu yeterli miydi değil. Çukurova ilçemiz çok büyük bir ilçe. Hizmetin sınırı yok. Çocuklarımızın çok beğeneceğine inandığımız ve yanılmadığımız Su Oyunları Parkı’nın bugün 4.üncüsünü açıyoruz.  Çocuklarımızı çok seviyoruz. İnanıyorum ki onlar da Soner amcalarını seviyorlar. Tüm güzellikler geleceğimiz olan çocuklarımız 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER