Özdiş'ten zirvede ‘Hayır’ çalışması

Referandum çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, Ceyhan’ın ova köylerinin ardından bir gün sonrada Saimbeyli’nin dağ köylerini gezdi. Özdiş çalışması sırasında köylülere, “Geleceğimizi ve parlamenter sistemi tek adama teslim etmeyin” dedi

Özdiş'ten zirvede ‘Hayır’ çalışması

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, geleceğimizi ve parlamenter sistemi tek adama teslim etmeyin çağrısında bulundu.
Anayasa değişikliğiyle ilgili referandum çalışmalarını yoğun bir tempoyla sürdüren CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, bir gün önce gerçekleştirdiği Ceyhan’ın ova köylerini ziyaretinin ardından Saimbeyli’nin ulaşımı zor dağ köylerini de tek tek gezdi. Özdiş’in çalışmalarına 17 Dönem Milletvekili Coşkun Bayram, Saimbeyli CHP İlçe Başkanı Emel Yazıcıoğlu Doğan ile ilçe örgütü de katıldı.
‘HAYIR’I HERKESE ANLATACAĞIZ
Ulaşım güçlüğü çekilen köylere dahi uğrayan, burada gördüğü her köylüye sabırla referandum değişikliğinde neden ‘Hayır’ denilmesi gerektiğini anlatan İbrahim Özdiş, “Gerçekleşecek referandum bekli de cumhuriyet kazanımlarımız, demokratik parlamenter sistem için son şansımız” dedi.
Gittiği her köyde partili partisiz tüm yurttaşların sevgi gösterisiyle karşılanan Özdiş, “Bu seçim bir parti seçimi değildir. Yurttaşlarımız genel seçimlerde hangi partiye oy vermiş olursa olsun referandumda demokratik parlamenter sistem için ‘Hayır’ oyu vermelidir. Biz yurttaşlarımızın kararlı ve dik duruşunu görüyoruz, bu nedenle ‘Hayır’lı sonuç alınacağını düşünüyoruz. Fakat olası bir ‘Evet’ sonucunun çıkmasında demokrasimiz telafisi mümkün olmayan yaralar alır” diye konuştu.

banner625
TEK ADAM DEĞİL MİLLET İRADESİ MECLİSİ İSTİYORUZ
Sabahın erken saatlerinde başladığı çalışmalarını gece geç saatlere kadar  sürdüren CHP Milletvekili İbrahim Özdiş,  Saimbeyli İlçe Merkezi’nde esnaf ziyaretlerinde de bulundu.
Evinin tapusunu kardeşine bile teslim etmeyen kişilerin ülkenin tüm geleceğini bir tek kişinin iki dudağının arasına bırakmaması gerektiğini belirten İbrahim Özdiş, “Atatürk’ün ışığında yürüyen bir toplumuz. Hiç kimsenin özgürlüğünü ve geleceğini bir kişinin kararlarına bırakmaması gerekir. Apartman yönetimlerini bile çoğulcu bir yönetimle gerçekleştiren toplum ülkenin geleceğini tek bir kişinin iradesine bırakmamalı. Vatandaşlarımız milli irade dediğimiz meclisten vaz geçip ülkenin tüm geleceğini tek kişinin k
ararlarına teslim etmemelidir. İşte bu yüzden ‘Hayır’ diyoruz, işte bu yüzden tek adam değil milletin iradesi meclis diyoruz” ifadelerini kullandı.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz