Özer: Adana sporunda devrim yapacağız

CHP Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı ve Meclis üyesi Bekir Sıtkı Özer, her bakımdan geri kalan Adana’nın sporda da geri kaldığını söyledi.

 Özer: Adana sporunda devrim yapacağız
Bir dönem her alanda ‘Öncü’ olan Adana’nın bugün geldiği noktanın içler acısı olduğunu söyleyen Bekir Sıtkı Özer, “Adana’da son yıllarda şampiyon yüzücüler yetiştirmiyor, Türkiye çapında futbolcular, basketbolcular, hentbolcular yetiştirmiyor. Dünya derecesi yapan boksörleri yok. Yine PTT 1. Ligde iki takımız mücadele ediyor, iki takımımızda kaç Adanalı futbolcumuz var. Eğer bir kentin futbol takımında o kentin çocuğu top koşturmuyorsa, var olan potansiyel kullanılmıyorsa orada bir sakatlık var demektir. Göreve geldiğimizde her şeyi yeniden planlayarak bunu başarmamız mümkün. Zor diye bir şey yoktur. Önemli olan sistemli, planlı ve ekiple çalışmaktır. Biz bunu başaracağız ve uyguladığımız projelerimiz Türkiye ye örnek olacak ve diğer iller bizi örnek alacak” diye konuştu.
banner625

Adana’da Amatör süper ligde 12 takım, 1. Amatör kümede 24 takım, 2. Amatör kümede 24 takım BAL liginde 3 takım bulunduğunu hatırlatan CHP Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı ve Meclis üyesi Bekir Sıtkı Özer, “Bunun yanı sıra liglere katılmayan ancak alt yapısı olan Toros, Denizli ve Mithatpaşa spor kulüplerimiz bulunmakta. Yine, Voleybol branşında 16 bayan takımı, 2 erkek takımı, Basketbolda 19 erkek takımı (3’ü müesese) 6 bayan takımı (1’i müesese), hentbolda 10’e erkek ve bayan takımı bulunmakta. Yüzmede ise, 20 kulüp faaliyet gösteriyor. Sporun her alanında etkin olan bir kent neden başarı kazanamaz. Bu sorunun cevabı zor olmasa gerek. Her şeyin başı ilgi ve destekten geçmektedir. Partim şahsımı aday göstermesi halinde Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanacağım. İş başına geldiğimizde ekibimizle birlikte tüm alanlarda yapacağımız hizmetlerin yanı sıra spora da hak ettiği desteği vereceğiz. Adana’ya spor müzesi kazandıracağız. En kısa sürede bu çalışmalara başlayarak çeşitli branşlarda başarıları anlatan spor müzesi Adana sporuna armağan edeceğiz. Yine Branşlarında Türkiye, Dünya ve Olimpiyat şampiyonluğu yaşamış eski ve yeni sporcularımızdan bir komite oluşturacağız. Ayrıca bu komite içinde uzman kişilerde bulunacak ve biz Amatör takımların antrenör maaşları karşılanacak, Üst takımlara oyuncu veren takımlar ayrıca ödüllendirilecek. Amatör takımların tüm malzemeleri karşılanacak.Adana sınırları içinde yapılacak karşılaşmalarda; deplasmanlarda, sadece bu takımlar için araç alınacak.Türkiye 'de gruplara kalan takımların tüm giderleri spor fonundan karşılanacak.Adana'da faaliyet gösteren firmalardan takımlarımıza destek sağlanacak,forma reklamları alınacak. Yetenekli sporculara hem eğitimlerini sürdürecekleri, hem de başarılı oldukları spor dalında faaliyetlerini devam ettirebilecekleri özel programlar uygulanacak” diye konuştu

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2013, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz