banner654

Rıza Mete Atatükçü Düşünce Derneği'nde

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili Adayı Dr.Rıza Mete, “Halk dalkavukluğu değil, halkçı siyaset yapacağım” dedi.

Rıza Mete Atatükçü Düşünce Derneği'nde

Atatürkçü Düşünce Derneği Adana Şubesi’ni ziyaret eden Milletvekili Adayı Mete, siyasette son dönemde halk dalkavukluğu şeklinde siyaset yapıldığını ve yurttaşların bu nedenle de sadaka kültürüne alıştırıldığını söyledi. Halkın, hakkı olanları istemesi gerektiğini savunan Mete, bunun en başında da, özgürlük, eğitim, sağlık, barınma ve beslenme geldiğini ifade etti.

banner625
En başta OHAL’ın kaldırılarak ülkenin demokratik parlamenter sisteme geçiş yapması gerektiğini vurgulayan CHP Milletvekili Adayı Rıza Mete, “Yap-boz tahtasına çevrilen ve gelecek nesillerin bilinçli yetişmesinin önündeki en büyük engel olan eğitim sistemi değiştirilmeli. Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’nin de açıkladığı ve partimizin üzerinde çalıştığı gibi tüm eğitim öğretim kurumlarında köklü bir reformla laik bilimsel eğitime geçilmelidir ve bizler CHP iktidarında bunu başaracağız” dedi.

CHP Milletvekili Adayı Dr. Rıza Mete ile iki saate yakın sohbet eden Başkan Atilla Eker ve ADD üyeleri, daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz