banner676

Soner Çetin'den AGİAD'a ziyaret

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Soner Çetin AGİAD’ı ziyaret etti.

Soner Çetin'den AGİAD'a ziyaret


Yerel seçim için hazırlıklarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Soner Çetin, çalışmalarını son sürat sürdürüyor. Önceki gün Adana Genç İşadamları Derneği’ni ziyaret eden Çetin, AGİAD Başkanı Tamer Gülcan ve yönetim kurulu üyelerine çalışmaları hakkında bilgi verdi. Çetin,”Adana’yı birlikte yöneteceğiz” dedi.

 Sorunların dağ gibi yığıldığını belirten AGİAD Başkanı Tamer Gülcan, CHP Aday Adayı Soner Çetin’e yatırımcıların mutlaka önünün açılması gerektiğini söyledi. Gülcan, Büyükşehir Belediye Başkanlığı gibi belediye meclis üyeliği seçimlerinin de büyük önem taşıdığını vurgulayarak,”Nitelikli ve Adana’yı seven insanlardan oluşan kadrolar, Büyükşehir Belediye Başkanının elini rahatlatır.” Şeklinde konuştu.


Adana Genç İşadamları Derneği’ni ziyaret eden CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Soner Çetin, “Adana’yı sivil toplum örgütleri, halk meclisleri ile birlikte yöneteceğiz” dedi.

Yerel seçim için hazırlıklarını sürdüren CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Soner Çetin, iş dünyası temsilcileri ile bir araya gelmeye devam ediyor. Çetin, önceki gün Adana Genç İşadamları Derneği’ni ziyaret ederek, AGİAD Başkanı Tamer Gülcan ve yönetim kurulu üyeleri ile bir süre görüştü ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

banner625
Adana’nın sorunların dağ gibi yığıldığını belirten AGİAD Başkanı Tamer Gülcan, CHP Aday Adayı Soner Çetin’e yatırımcıların mutlaka önünün açılması gerektiğini söyledi. Yatırımcıların Adana’ya çekilip, kentin cazibe merkezi haline getirilmesinin şart olduğunu belirten Gülcan, bunun için de Adana’nın ufku geniş vizyonu çok iyi olan yöneticilere ihtiyacı olduğunu bildirdi. İnşaat sektörünün mutlaka desteklenmesi talebinde bulunan Gülcan, “Adana şu anda inşaat yönünden kan ağlıyor. İmar ve plan alanındaki tartışmaları hep birlikte yaşıyor ve üzülerek seyrediyoruz. Kentin gelişimine büyük katkı koyacak inşaat sektörüne gereken önemin verilmesini bekliyoruz. Çünkü inşaat sektörü ekonominin lokomotifidir. Sorunlarının giderilmesi elzemdir. Buna rağmen sorunlar her geçen gün büyüyor dedi.

“STÖ’LERDEN FAYDALANIN”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı gibi bir görevin yanı sıra Belediye Meclis üyeliklerinin de çok önemli olduğunun altını çizen AGİAD Başkanı Tamer Gülcan, bu konuda CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Soner Çetin’den STÖ’lerden faydalanmasını istedi. Gülcan, “Belediye Meclis üyeliklerinin alanında söz sahibi olan nitelikli ve donanımlı insanlardan olması gerekiyor. Bunun için Sivil Toplum Örgütleri ile çalışmak sizin yararınıza olur. Şehrin geleceğini planlarken, sivil toplum örgütleriyle işbirliği sizi küçültmez aksine yüceltir” diye konuştu. Gülcan, Büyükşehir Belediye Başkanlığı gibi belediye meclis üyeliği seçimlerinin de büyük önem taşıdığını vurgulayarak,”Nitelikli ve Adana’yı seven insanlardan oluşan kadrolar, Büyükşehir Belediye Başkanının elini çok rahatlatır. Kentin yarına yapılacak çalışmalar da büyük katkı koyar”  şeklinde konuştu.

“KENTİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Adana’nın sorunlarının çözümünün ertelenemeyecek noktaya geldiğini kaydeden CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Soner Çetin, “Adana Sevdası ile yola çıktık. Taşın altına elimizi değil gövdemizi koyduk. Şehrimizi en iyi noktaya getirmeye çalışırken, sivil toplum örgütleriyle işbirliği içerisinde olacak, gerekli bilgi ve tecrübelerden faydalanacağız” dedi.

Sivil toplum örgütleri ile birlikte kenti yöneteceklerini açıklayan Çetin,”Adana hepimizin ortak paydasıdır. Bu sevda ile yola çıktık. Şehrin gelişimine katkı koymak, yeniden cazibe merkezi haline getirmek için her kesimle ilişki kurarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kentin imar ve plan konusundaki sıkıntılarını biliyoruz. Aday gösterilip, seçimi kazandığımız takdirde Adana’nın dinamikleri ile birlikte ortak hareket edip, kent için yapılması gerekenleri birlikte hayata geçireceğiz. Kentimize sahip çıkarak, değerlerimizin hak ettiği noktaya gelmesi için çalışacağız” şeklinde konuştu.

KATILIMCI VE ÇOĞULCU OLACAĞIZ

Dünyada bütün sosyal demokrat belediyelerin katılımcı ve çoğulcu anlayışla hareket ettiklerini anımsatan CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Soner Çetin, “Bizler de bu anlayışı Adana da harekete geçireceğiz. Katılımcı ve çoğulcu anlayışla bu kentin yönetimine talibiz. Halk meclisleri oluşturacak, sivil toplum örgütleri ile kentin sorunlarını çözeceğiz. Ben bilirim mantığını terk edip, Adana’nın dağ gibi biriken sorunlarının çözümü için her kesimin taşın altına elini koymasını sağlayacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2013, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz