Sözlü'den Atlı ailesine taziye ziyareti

Başkan Hüseyin Sözlü, dün vefat eden Olimpiyat Şampiyonu İsmet Atlı’nın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Sözlü'den Atlı ailesine taziye ziyareti

MHP’den Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Sözlü, 1960 Roma Olimpiyatının unutulmaz şampiyonlarından İsmet Atlı'nın vefatı üzerine Kozan'a giderek Atlı'nın ailesine başsağlığı diledi.

ATLI AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ

Sözlü, Kozan'a bağlı Çukurören Mahallesi Kurdoğlu Çiftliğinde merhum İsmet Atlı'nın kardeşi eski pehlivanlardan Hüseyin Atlı ve diğer aile fertlerine taziye ziyaretinde bulundu. Başkan Sözlü, rahmetli İsmet Atlı'nın 1960 Roma Olimpiyatında İranlı Tahti'yi yenerek olimpiyat şampiyonluğunu kazanan ve bir çok uluslar arası müsabakalarda Türk Bayrağını göndere çektirerek İstiklal Marşımızı söylettiren ender tarihi şahsiyetlerden bir olduğunu söyledi.  

ARAMIZDA YAŞAMAYA DEVAM EDECEK

Başkan Hüseyin Sözlü “Merhum İsmet Atlı, sadece güreşteki başarılarıyla değil aynı zamanda yayımlanmış kitapları ve sayısız makaleleriyle de yazarlık ve ozanlık yönüyle Türk sporuna ve Türk kültürüne önemli katkılar sağlamış kıymetli bir şahsiyettir. Değerli büyüğümüz İsmet ağabeyimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve güreş camiamıza başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Büyük şampiyon, Türk sporuna ve kültürüne kattığı değerler ile her zaman gönlümüzde yaşamaya devam edecektir” dedi. Ziyarette, MHP MDK Başkanı Fatin Özdemir, MHP Yüreğir İlçe Başkanı Hüseyin Tumlukolcu da hazır bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2014, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz