Sümer'den "Yemek" tepkisi

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, Sağlık Bakanlığı’nın genelgesi ile hastanelerde staj yapan özel sağlık okulları öğrencilerine yemek verilmemesine tepki gösterdi. Sümer, devletin geleceğin sağlıkçısı olacak çocukların yemeğini çok göremeyeceğini söyledi.

Sümer'den "Yemek" tepkisi

TBMM KİT Komisyonu Üyesi ve CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, Sağlık Bakanlığı’nın genelgesiyle hastanelerde staj yapan özel sağlık okulları öğrencilerine yemek verilmemesi uygulamasını eleştirdi. Sümer, devletin lise çağındaki geleceğin sağlıkçısı olacak çocuklara yemeği çok göremeyeceğini söyledi.
Sağlık Bakanlığı’nın hastanelerde staj yapan özel sağlık okulu öğrencilerine verilen yemeğin ücretsiz olarak verilmesini bir genel ile yasakladığı belirtildi. Konuyu TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşma ile gündeme getiren CHP’li Sümer, uygulamanın doğru bir yaklaşım olmadığını belirtti. 

banner625
Adana’daki hastanelerde staj yapan yaklaşık bin 600 civarında özel okul öğrencisi bulunduğunu, Türkiye genelindeki öğrencilerin sayısının ise çok daha fazla olduğunu hatırlatan Sümer, şöyle dedi: 
“Devletimiz, lise çağındaki geleceğin sağlıkçısı olacak çocuklarımıza üç kap yemeği çok görmektedir. Neye hizmet ettiği çok da belli olmayan bu genelgeyle öğrenciler arasında böyle bir ayrımın yapılması kabul edilemez. Sağlık Bakanımıza seslenmek istiyorum; lütfen, bu çocuklarımızın ve ailelerinin yaşadıkları mağduriyeti zaman yitirmeden giderilmesini sağlayın. Ya da çocuklarımızın mağduriyetlerini gidermek için zaman geçirmeden bir çözüm yolu bulun” 
 

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz