Tapanlılar'dan Ayhan Barut'a büyük destek

CHP Adana Milletvekili Adayı Ayhan Barut, Feke'de büyük bir ilgiyle karşılanırken bölgenin sorunlarına kalıcı ve kesin çözümler içeren projelerle iktidara yürüdüklerini açıkladı

Tapanlılar'dan Ayhan Barut'a büyük destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Adayı Ayhan Barut, 24 Haziran'dan sonra bugüne kadar hep yok sayılan kırsal ve orman köylülerinin desteklenerek kalkındırılacağını belirtti.

24 Haziran seçimlerinde CHP'nin parlamentoda güçlü temsili ve Muharrem İnce'nin de Cumhurbaşkanı seçilmesi için merkezden köylere, dağ bayır, ova yayla gezerek vatandaşlardan destek isteyen CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut'un bu çabası aralıksız sürüyor. Seçime çok az bir süre kala Feke'ye de çıkarma yapan Ayhan Barut, hayvancılık, arıcılık, çiftçilik ve ormancılıkla geçimini sağlayan yurttaşların sorunlarını dinleyip not aldı. AKP iktidarının 16 yıldır orman ve kırsal köylüsünü yok saydığını anlatan Barut, 24 Haziran'dan sonra dertlerin biteceğini, yüzlerin güleceğini bildirdi. Ayhan Barut, Mersin mitingine katılan Muharrem İnce'yi de havaalanından uğurladı.

TAPANLILAR İLE BULUŞTU

CHP Milletvekilli Adayları Ertan Karaoğlu ve Onur Akpınar, CHP eski il başkanlarından Selman Serttepe ve Necmettin Atay ile birlikte Feke'ye geçen Ayhan Barut, büyük ilgi gördü. Tapan Bölgesi'nde CHP Feke İlçe Başkanı Mehmet Ali Kızıloluk ve partililerle birlikte 24 Haziran'da destek isteyen Ayhan Barut, kırsal kesimin sorunlarına kapsamlı, kalıcı ve kesin çözümler üreteceklerini belirtti. Tapan bölgesindeki Tokmanaklı, Akoluk ve Paşalı köylerinde, arıcılık, hayvancılık, çiftçilik ve ormancılık yaparak geçinen yurttaşlarla buluşan Ayhan Barut, "Şimdi 'Vakit Adana Vakti, Vakit Türkiye Vakti' gibi sloganlarla halktan destek isteyenler sanki 16 yıldır iş başında değilmiş gibi davranıyor. Sizi yok sayan bu iktidarın gidişi hepimizin yararına olacak. Türkiye bu karanlığı yaratanlardan kurtulunca aydınlık bir geleceğe kavuşacak" dedi.

banner625

'KREDİ BORÇ FAİZLERİ SİLİNECEK'

Köylülerin sorunlarını dinleyip seçimden sonra yapacaklarını anlatan ve asgari ücretin en az 2 bin 200 TL olacağını ifade eden CHP Adana Milletvekili Adayı Ayhan Barut, şöyle konuştu: 

"1 milyon işsiz vatandaşımızı, asgari ücret karşılığında ödeme alacakları 9-12 aylık eğitim programlarına 1 yıl içinde yerleştireceğiz. Türkiye genelinde olduğu gibi Adana'da da işsizlik bitecek, herkesin rahat bir nefes alması sağlanacak. Esnafın kira stopajını kaldıracağız. Esnafa yıllık ödediği vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracağız. Tarım desteklerini 2 katına çıkaracağız. Çiftçinin üretimde kullandığı mazotun litresini 3 TL'den almasını sağlayacağız. Çiftçilerimizin tarımsal kredi borçlarının faizlerinin tamamını sileceğiz. Zeytinlikleri koruyup pamuk ve zeytinyağı üretimi ve tüketimini yaygınlaştıracağız. Üretimde destekleme primlerini, enflasyon oranında her yıl artıracağız. Orman köylülerinin ormancılık faaliyetleri ile ilgili çalışmalarını sosyal güvence kapsamına alacağız. Emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında birer maaş ikramiye vereceğiz. Düşük gelirli her haneye aylık 1000 TL Aile Maaşı bağlayacağız. Bu ailelere, kira, su, elektrik ve ısınma konularında yardım edeceğiz. Toplamda 4 milyon 210 bin ek istihdam yaratılacak, işsizlik tarih olacak. Halkın iktidarı için 24 Haziran'da destek istiyoruz."

MUHARREM İNCE'Yİ DE UĞURLADI

Çandırlı köyünde de çocuğunu kaybeden Talip Koç ve ailesine başsağlığı dileyen Ayhan Barut, daha sonra Adana'ya dönerek Mersin mitingine katılan Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'yi havaalanından uğurladı. Muharrem İnce'nin yakın ilgi gösterdiği Ayhan Barut, "İktidar yürüyüşümüz coşkulu bir şekilde sürüyor. Seçim çalışmalarında temas ettiğimiz herkes bu sefer değişim istediğini söylüyor" dedi. Ayhan Barut, son olarak Yalnızca köyünden aile dostu Turgut Polat'ın oğlu İzzet Polat'ın Dilara Polat ile düğün törenlerine katılıp genç çifte mutluluklar diledi.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 12:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz