TGB'li gençler yalnız değildi!

​Amerikan askerilerini kovalayıp başına çuval geçiren TGB Adana Eski İl Başkanı ve Vatan Partisi Öncü Gençlik Adana İl Başkanı Yalçın Semir Akarsu, olay anını cep telefonuyla kayıt altına alan TGB Adana İl Yöneticisi Cenk Kızılırmak ve videoyu yaydığı iddia edilen TGB Eski Genel Sekreteri Sinan Sungur hakkında, ayrı ayrı 12’şer yıl hapis ve 50’şer bin lira para cezası talep edilen eylemin 2. Duruşması,Adana 20. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

TGB'li gençler yalnız değildi!

Duruşmaya destek olmak amacıyla  TGB üyelerinin ve halkın yanısıra ; Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer ,Vatan Partisi il Başkanı Selver Kaplan ve il yönetimi katıldı.Dava avukatlarının davaya ilişkin belgeleri sunduğu ve tanıkların dinlendiği duruşma talimat duruşması ile TGB Eski Genel Sekreteri Sinan Sungur'un ifadesinin alınıp dosyaya eklenmesi için 18 Mayıs 2017 tarihine ertelendi.


banner625
"TEPKİMİZİ ORTAYA KOYDUK"
Duruşma sonrası dava avukatlarından Av.Nesrin Kılıçay , Adliye Binasi önünde basın mensuplarını bilgilendirdi. Ardından açıklama yapan Vatan Partisi Öncü Gençlik İl Başkanı ve  Eski TGB Adana İl Başkanı Yalçın Semir Akarsu,"Biz bu eylem ile milletimizin teröre karşı tepkisini ortaya koyduk Cenk arkadaşım ile birlikte.Amerikan emperyalizmine ve desteklediği terör örgütlerine karşı Türk Gençliği İncirlik Üssü'nde , ABD'nin kendi üssünün içerisinde , askerinin kafasına çuval  geçirerek tepkisini ortaya koymuştur. 2003 Yılında Irak'ın Süleymaniye Kentinde 11 subayımızın kafasına geçirilen çuvalların tepkisidir bu eylem. Türk Gençliği'nin ve Türk Milleti'nin iradesini bir kez daha beyan ederek mahkeme kayıtlarına da geçirtmiş bulunmaktayız. Kararlılığımız sürüyor ve emperyalizme karşı mücadeleyi sonuna kadar götüreceğiz.  Emperyalizmi bu topraklardan sileceğiz."dedi.
Açıklamanın ardından , "Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi" ve "Atatürk Gençliği Görev Başında" sloganları atan grup dağıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz