banner641

Tümer “Cumhuriyet ışığı sönmeyecek”

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Cumhuriyet coşkusuna herkesin ortak olmasını diledi

Tümer “Cumhuriyet ışığı sönmeyecek”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı. Kurtuluş mücadelesinin simgesi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anan Tümer, Atatürk'ün 'En büyük eserim' dediği Cumhuriyet'in sonsuza dek yaşayacağını vurguladı.

BÜYÜK MEDENİYET PROJESİDİR

banner560

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 94. yıldönümü dolayısıyla CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, kutlama mesajı yayınladı. Türkiye Cumhuriyeti'nin yokluk ve yoksunluk içinde destansı bir kurtuluş mücadelesinin ardından kurulduğunu anımsatan Tümer, şunları kaydetti:

"Bilim, akıl, çağdaşlaşma ve büyük bir medeniyet projesi olarak Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde ilan edilen Cumhuriyet'in ışığı yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Halkımızın geleceğini aydınlatan Cumhuriyet, tüm yıpratma ve geriletme çabalarına karşın dimdik ayaktadır. Cumhuriyet ve kuruluş felsefesi, aydınlık yarınların teminatı olarak sonsuza dek yaşayacaktır. Gerici tüm dayatmalara karşın Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda çağdaş bir gelecek için durmadan çalışmayı sürdüreceğiz. Herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı canı gönülden kutluyorum. 'Cumhuriyet en büyük eserimdir' diyen Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi minnetle anıyor, anıları önünde saygıyla eğiliyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640