Tümer “Ekonomi alarm veriyor”

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Sarıçam gezisinde terör ve OHAL nedeniyle insanlarda büyük bir karamsarlık oluştuğunu vurguladı

Tümer “Ekonomi alarm veriyor”
banner560

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, terörün bir insanlık suçu olduğunu ancak Türkiye’de her gün birçok eve şehit ateşi düşmesine rağmen hükümetin çözüme yönelik hiçbir çaba sarfetmediğini vurguladı.

Sarıçam İlçe Başkanı Celal Güven ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Sarıçam’da esnaf ve vatandaşların yanı sıra çeşitli evlere ziyaretlerde bulunan Tümer, “Türkiye’de ve dünyanın her yerinde patlayan bombalar insanlığa karşı yapılmış bir suçtur. Adana ve Osmaniye başta olmak üzere neredeyse her gün birçok eve şehit ateşi düşüyor. Gencecik fidanları toprağa veriyoruz. Halkımızın şehitleri kanıksamasına yönelik bir algı operasyonu yapıldığına şahit oluyoruz. Şehitler kaderimiz olmamalı. Bu duruma seyirci kalan, çözüme yönelik hiçbir adım atmayan hükümet kanadını da şaşkınlıkla izliyoruz” diye konuştu.

CHP’nin insanların refahı ve mutluluğu için elini taşın altına koymaya hazır olduğunu, hükümete bu konuda önemli çağrılarda bulunmasına ve terörün araştırılmasına, çözüm üretilmesine yönelik teklifler sunmasına rağmen iktidarın oralı bile olmadığını ifade eden Tümer, “Adana’nın, komşu ilimiz Osmaniye’nin ve diğer tüm kentlerin terörden arındırılması için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” dedi.

EKONOMİ KÖTÜ GİDİYOR

Sarıçam’ın gelişime açık bir bölge olmasına rağmen vizyonel, akılcı, çağdaş ve sürdürülebilir projelerle öne çıkamadığını vurgulayan Tümer, halkın alım gücünün düştüğünü, CHP’nin darbe ve darbe girişimlerine her zaman karşı durduğunu ancak uzatılan OHAL nedeniyle vatandaşlarda bir karamsarlık oluştuğunu, ekonominin de çökme noktasına geldiğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner573

banner572