banner676

Tümer "Ekonominin lokomotifi durakladı!"

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Adana Müteahhitler Birliği Derneği Başkanı Sedat Teoman Gürsesli ve yönetim kurulu üyeleriyle sektördeki sorunları ve çözüm önerilerini konuştu

Tümer "Ekonominin lokomotifi durakladı!"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Türkiye’de her alanda yapılan zamların vatandaşları adeta çıkmaza sürüklediğini vurguladı.
Çalışmaları kapsamında Adana Müteahhitler Birliği Derneği Başkanı Sedat Teoman Gürsesli ve Yönetim Kurulu üyelerinin sorunlarını dinleyen Tümer, çimento ve hazır beton zamlarının müteahhitlerde yaşattığı şokun ekonomiye de olumsuz yansıdığını kaydetti.

İNŞAAT SEKTÖRÜ LOKOMOTİFTİR
Türkiye ekonomisinde gözle görülür bir daralma yaşandığını, enflasyon ve işsizlik oranlarının çift hanelere yükseldiğini anımsatan Tümer, inşaat sektörünün Adana için lokomotif bir sektör olduğunu ancak gerçekleşen zamlar nedeniyle bu alanda da sirkülasyon yaşanmadığını ifade etti.

banner625
Hükümetin günübirlik ekonomi politikalarından vazgeçmesi gerektiğini hatırlatan Tümer, “İş dünyasının ve inşaat sektörünün sorunlarına duyarsız kalınması durumunda yaşanacak ekonomik travma diğer tüm sektörlere yansıyacaktır. Ekonominin lokomotif sektörünün duraklaması Adana’da belirgin bir endişeye neden oluyor. İşsizliği azaltmaya, üretim ve istihdama katkı sunmaya çalışan iş insanlarının önündeki ekonomik ve bürokratik engeller kaldırılmalıdır” dedi.

GÜRSESLİ: KİLİT VURMAMAYA ÇALIŞIYORUZ
Ziyareti için Tümer’e teşekkür eden Adana Müteahhitler Birliği Derneği Başkanı Sedat Teoman Gürsesli ise beton firmalarının neredeyse yüzde 50’ye varan oranda zam yapmalarına bir anlam veremediklerini, inşaatlara kilit vurmamak için çaba sarfettiklerini dile getirdi. Adana’nın gelişimine katkı koymaya çalıştıklarını ifade eden Gürsesli, acil önlem alınması gerektiğini belirtti.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz