Tümer, fuarı ziyaret etti, kitap okumaya çağırdı

Kitap Fuarı’nı gezen CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, dostları, arkadaşları tarafından aldatıldığını düşünenleri kitap okumaya çağırdı

Tümer, fuarı ziyaret etti, kitap okumaya çağırdı
banner560

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, kitap okuyan toplumların geleceğe güvenle bakabileceğini vurguladı. TÜYAP tarafından düzenlenen 10. Kitap Fuarı’na katılan Tümer, dostları, arkadaşları tarafından aldatıldığını düşünenlere kitap okuma tavsiyesinde bulundu. Engelli Alper Demir’in kendisi için imzaladığı “Türkiye’de Engelli Olmak” kitabını gururla alan ve anlayarak okuyacağını vurgulayan Tümer, fuarda Adana Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Aytaç Durak, Türkiye’de terör, siyaset, kültür-sanat, hukuk, ceza kanunu ve şiirin de yer aldığı 18 kitabı bulunan Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, Ünlü Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ, Sedef Kabaş, Ahmet Erdoğdu ile sohbet eden, kitaplarından edinen Tümer, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Evrensel Yayınları ve SODEV Yayınları’nın standını da ziyaret etti.


KİTAP OKUMAYA ÇAĞIRDI

Fuarın açılışına dakikalar kala protokol üyelerinden önce yerini alan ve vatandaşlarla sohbet eden, Mustafa Kemal Atatürk’ün "Kitaplar hiç aldatmayan dostlardır” sözünü hatırlatan Tümer, Türk toplumunu içinde bulunduğu buhranlı, zor ve sıkıntılı süreçte daha çok kitap okumaya davet etti. 
Dünyadaki tüm gelişmeleri, fikir tartışmasını, tarihi ve kültürel olguları değerlendirmenin, doğru kanalize olmanın yolunun kitaplardan geçeceğine inandığını kaydeden Tümer, “Tüm dünyada aydınlanmanın göstergesi olarak görülen kitap okuma alışkanlığının yetersiz olduğu ülkemizde çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren kitap okumaya teşvik etmek zorundayız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER