Tümer “Saimbeyli kirazı destek bekliyor”

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Saimbeyli ziyaretinde adliyenin yeniden açılmasını istedi, Saimbeyli kirazına destek çağrısı yaptı

Tümer  “Saimbeyli kirazı destek bekliyor”
banner560

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, ilçe gezilerinde vatandaşları dinliyor, sorunları yerinde tespit ediyor ve çözüm yolu arıyor.

GECE 00.00’DA GENÇLERLE BULUŞTU

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) tatil edilmesinin ardından ilçelere yaptığı ziyaretleri sürdüren Tümer, Ceyhan ve Tufanbeyli’den sonra Saimbeyli’ye geçti. Saimbeyli İlçe Başkanı Emel Yazıcıoğlu Doğan ve partililerle bir süre görüştükten sonra vatandaşlarla buluşan Tümer, gece 00.00 saatlerinde gençlerin davetiyle dağların arasındaki Çamoluğu mevkiinde Tolga Özdemir’in bekarlığa veda toplantısına da katıldı.

SAİMBEYLİ ARITMA TESİSİ ÇAĞRISI

Vatandaşlarla yaptığı toplantı esnasında gelen talepler doğrultusunda Saimbeyli Arıtma Tesisi’nin yapımı için yetkililerle görüşen Tümer, yetkililerin, ihalesi önümüzdeki ay yapılması planlanan arıtma tesisinin önümüzdeki tamamlanacağına dair söz verdiğini aktardı. Konunun takipçisi olacağını ifade eden Tümer, Gürleşen Bölgesi’ndeki köylerin ürünlerini temiz su ile sulaması için arıtma tesisine büyük ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

AYVACIK’TA SU SORUNU

Saimbeyli’deki Ayvacık Köyü’nde ise içme suyu sorunu yaşandığı gerekçesiyle Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) yetkilileriyle görüşen Tümer, köydeki su sorununun da bir an önce giderileceğine yönelik girişimde bulunulacağının belirtildiğini vurguladı.

ADLİYE ÇAĞRISI

Saimbeyli’nin kapanan adliyesini mecliste dile getirdiğini hatırlatan ve adliyenin yeniden açılması için girişimlerinin sürdüğünü kaydeden Tümer, “Saimbeyli Adliyesi, işsizliğin yaşandığı bölgede istihdam alanı da oluşturacaktır. Ayrıca vatandaşın kilometrelerce ötede derdine derman aramasının önüne geçilecektir” dedi.

KİRAZA DESTEK VERİN!

Saimbeyli Kirazı’nın yeterli desteği göremediğine de işaret eden Tümer, Türkiye’nin en kaliteli kirazının yetiştiği Saimbeyli’de üreticilerin pazarlama sorunu nedeniyle her yıl hüsrana uğradığını söyledi. Saimbeyli’deki dağ yollarının da bölge halkına büyük sorun yaşattığını kaydeden, bazı bölgelere arazi araçları dışında otomobillerle geçiş yapılamadığını yerinde gören Tümer, “Adana’da ve ilçelerinde olduğu gibi Saimbeyli’de de insanlarımız zor günler yaşıyor. Üretimsizlik ve işsizlik vatandaşların geleceğe güvenle bakmasını engelliyor. Çiftçimiz ürettiğini satamıyor, yeni destek bulamıyor. Çiftçimiz, yüksek verim ve kaliteli ürün elde etmesine rağmen adeta cezalandırılıyor” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER