Tümer “Yumurtalık ve Karataş’ta turizm altyapısı güçlenmeli”

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, merkezi idarenin desteğiyle Yumurtalık ve Karataş’ta tarihi ve doğal güzelliklerin ön plana çıkarılması gerektiğini vurguladı

Tümer “Yumurtalık ve Karataş’ta turizm altyapısı güçlenmeli”
banner560

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Karataş ve Yumurtalık ilçesinin turizm potansiyeline dikkati çekti. Tümer, Karataş ve Yumurtalık’ta iyi niyetli çalışmalar gerçekleştiğini ancak merkezi idarenin kayıtsız kalması nedeniyle istenen yatırımların gelmediğini kaydetti. Hafta sonunda Yumurtalık’ta amatör olarak balık avına çıkan Tümer, iki turizm ilçesinde özellikle amatör balıkçılığın, plaj voleybolunun ve su sporlarının kısa vadede Adana’ya büyük katkı koyacağını vurguladı.

TURİZM POTANSİYELİNE İŞARET ETTİ
Karataş ve Yumurtalık sahil bandının 2008 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla turizm teşvik kapsamına alındığını ancak o tarihten bu yana bir çivi dahi çakılmadığını anımsatan Tümer, şunları söyledi:
“Adana’daki işsizlik sürekli artıyor. İktidarın günübirlik söylemleri hiçbir derde deva olmuyor. Tarım ve sanayideki gerilemeye her gün yeni olumsuzluklar ekleniyor. Geniş ve verimli tarım arazilerimiz beton yığınlarına teslim ediliyor. Bu alanlarda geriye giderken turizm potansiyelimizi de değerlendiremiyoruz. Mevcut iktidar eliyle turizm teşvik kapsamına alınmasına karşın Karataş ve Yumurtalık sahil bandının üvey evlat muamelesi görmesi engellenemiyor. Tüm dünyada turizm en önemli gelir kaynağı olurken neredeyse yaşanabilir kent olmaktan çıkan, güvenlik açığı yaşanan, eğitim, sağlık ve sporda gerileyen Adana’nın turizm altyapısı güçlendirilmiyor. Halbuki gün yüzüne çıkarılamayan turizm bölgelerimize yapılacak yatırımlar kentteki işsizliği büyük oranda giderebilir.”

banner595
“KARATAŞ-YUMURTALIK ÖNEMLİ BİR TURİZM KAPISIDIR”
Karataş ve Yumurtalık ilçesinin hak ettiği değeri CHP iktidarıyla bulacağına inandığını söyleyen Tümer, deniz, doğa ve kültürel mirasa sahip Karataş ve Yumurtalık’ın turizme açılan en önemli kapı olması gerektiğini söyledi.
İki ilçenin de iktidar eliyle kültür ve turizmin yanı sıra, deniz aktiviteleri, amatör balıkçılık ile tarım sektöründe de geri bıraktırıldığını dile getiren Tümer, “Dünyanın en önemli sahil şeritlerinden biri olması gereken Karataş-Yumurtalık ne yazık ki gereken önem verilmiyor. Bacasız sanayi olarak bilinen turizm sektörü dünyanın birçok ülkesinin en önemli gelir kaynağı olmasına rağmen elimizdeki imkanları gün yüzüne çıkarmamıza izin verilmiyor. İki şirin ilçemizin hak ettiği noktaya ulaştırılması için iktidarın verdiği sözleri yerine getirmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Adana’nın işsizlik şampiyonu bir kent haline getirildiğini anımsatan Zülfikar İnönü Tümer, “Karataş ve Yumurtalık Sahil Şeridi projesini hayata geçirdiğimiz takdirde Adanalı gençlerimiz bir nebze olsun işsizlikten kurtulacak” ifadesini kullandı.
Zülfikar İnönü Tümer, iki ilçenin yerli ve yabancı turizme kazandırılması için üzerine düşen görevi yerine getirmeye özen göstereceğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580