banner676

Tümer’den genç işsizlere çağrı

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, vatandaştan gelen yoğun iş talepleri üzerine İŞKUR Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti

Tümer’den genç işsizlere çağrı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, genç işsizlerin Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Adana Bölge Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri çağrısında bulundu.

Halktan gelen yoğun talepler üzerine işsizliğin bir nebze de olsa önlenebilmesi için girişimlerde bulunan Tümer, bu kapsamda Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Adana Bölge Müdürü Haşim Meydan’la görüştü. 
Milletvekilliğinin gereği olarak vatandaşlarla buluşmaya gayret gösterdiğini ifade eden Tümer, “İşsizlik, Adana’nın en önemli sorunu. İŞKUR’un istihdam konusunda hakkaniyetli davranması en büyük dileğimiz. Vatandaşların eşit hizmet alması, özellikle genç işsizlerimizin istihdama katılmasını çok önemsiyoruz” dedi. 

“OLUMLU GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİ”

banner625
İŞKUR’un genç işsizlere öncelik tanıması gerektiğini vurgulayan Tümer, “Adana’da asgari ücretle dahi iş bulamadığını kaydeden vatandaşlarımızın İŞKUR’a müracaat etmesini diliyorum. Kentimizdeki işsizliğin azalması için İŞKUR’un Toplum Yararına Çalışma Programı (TÇP), işsizlik fonu, fakir fukara fonu, işbaşı ve istihdam kurslarına mutlaka başvurun. İŞKUR Bölge Müdürlüğü ile bu konuda olumlu bir görüşme yaptık. Ben de konunun takipçisi olacağım” dedi. 
Tümer, ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarına İŞKUR aracılığıyla gönderilen işçilerde parti ayrımı gözetilmeden, hakkaniyetli davranılması gerektiğini vurguladı. 
MEYDAN, SÖZ VERDİ      
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden İŞKUR Bölge Müdürü Haşim Meydan ise Adana’da işsizliğin yoğun yaşanmasından ziyade iş beğenmemezlik olduğunu savundu. Kamuya İŞKUR aracılığıyla gönderilen listelerin içerisinden kamu kurumu yetkililerinin tercih yaptığını belirten Meydan, İŞKUR’a müracaat eden özellikle genç işsizlere mutlaka bir iş bulabileceklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz