Türkmen’in ısrarlı takibi sonuç verdi

4 yıldır bir ilerlemenin kaydedilmediği Aladağ Devlet Hastanesi inşaatının hızlandırılması gerektiği yönünde 6 Eylül 2016 tarihinde soru önergesi veren ve basın toplantısı düzenleyen Türkmen’e Sağlık Bakanı Akdağ verdiği cevapta; hastanenin proje eksikliklerinin tamamlanarak, 30 Eylül 2016 tarihinde yapım ihalesinin gerçekleştirildiğini açıkladı.

Türkmen’in ısrarlı takibi sonuç verdi
banner560

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen’in 4 yıldır bir ilerlemenin kaydedilmediği Aladağ Devlet Hastanesi’nin yapım işinin hızlandırılması ve bir an önce hizmete alınması yönündeki çabaları sonuç verdi. Eylül ayı başında soru önergesi ve basın toplantısı ile konuyu Meclis gündemine taşıyan Türkmen’e Sağlık Bakanı Akdağ verdiği cevapta; Hastanenin proje eksikliklerinin tamamlandığını ve 30 Eylül 2016 tarihinde yapım ihalesinin gerçekleştirildiğini açıkladı. 

Türkmen’in 2012 yılında temeli atılan Aladağ Devlet Hastanesi inşaatında aradan geçen 4 yıllık sürede bir ilerleme olmadığı, ilçede yaşayan vatandaşlar için sağlık konusundaki bu hayati eksikliğin bir an önce giderilmesi yönünde verdiği soru önergesine cevap veren Sağlık Bakanı Recep Akdağ şunları söyledi:

“Adana İli Aladağ Devlet Hastanesinin yapım işi için 14.06.2012 tarihinde 500 takvim günü süreli olmak üzere protokol imzalanmış ancak yapım işine ait projeler, ilgili firma tarafından geç hazırlattırıldığından yer teslimi ancak 13.04.2015 tarihinde yapılabilmiştir. İşlerin yavaş ilerlemesi nedeni ile söz konusu protokol, karşılıklı görüşülüp anlaşılarak 16.11.2015 tarihinde fesih edilmiştir. Bakanlığımızca yaklaşık maliyet çalışması ve statik projelerdeki eksiklikler tamamlanmış olup, 30.09.2016 tarihinde yapım ihalesi gerçekleştirilmiştir”

banner595
Türkmen gelen cevap üzerine yaptığı açıklamada, Hastane inşaatına hız kazandırmak ve vatandaşın bu konudaki sorunlarına çözüm getirmek adına yürüttüğü çalışmaların ardından Hastanenin yapım ihalesinin gerçekleştirilmiş olmasını öğrenmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “umarım hastane inşaatı yeni beklemeler yaşanmadan en kısa sürede tamamlanır ve hastane hizmete girer. Bundan sonraki süreci de yakından takip edeceğim” dedi.


 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580