Ümit Özdağ Adana ESOB'da

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, "Türk Milliyetçileri Hayır Diyor" Platformu adına yapılan çalışmalar doğrultusunda geldiği Adana'da  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Nihat Sözütek'i de makamında ziyaret ederek referandumda neden "Hayır" diyecekleri hususunda fikirlerini anlattı…

Ümit Özdağ Adana ESOB'da
Milletvekili Özdağ ve beraberindeki heyeti kapıda karşılayan Birlik Başkanı Nihat Sözütek ile Başkan Vekili Mustafa Göktaş, Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda esnaf odası başkanı takdir görecek bir misafirperverlik örneği sergilediler.
 
ESOB'ta esnaf ve sanatkarlar odaları başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine hitap eden Milletvekili Özdağ, Referandum sürecinde yaşadıkları sıkıntıları anlatırken, "Onlar Almanya'da, biz Gaziantep'te konuşacak salon bulamadık" dedi.
 
Başkanlık sisteminin gelmesi halinde,  Türkiye'deki son milletvekili seçimi yapılacağını da öne süren Özdağ, "ABD'deki başkanlık sistemi farklı. Başkan seçildikten sonra herkes işine gücüne bakıyor. Ama şimdi orada da sıkıntı oldu. Yeni Başkan Trump'un seçilmesinde kesin Rus parmağı var. Türkiye'deki seçimlerde de benzer bir durum olabilir mi ?, endişelerimiz var. Türkiye'de insanlar 18 yaşında silah ruhsatı alamıyor, futbol hakemi olamıyor, ama milletvekili hatta bakan olabilecek. Buradaki mesele, İstanbul Fatih'te adı önceden belirlenmiş 3 genç var, onlar milletvekili olacak. Büyük Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti en tehlikeli günlerini geçirmekte ve beka sorunu yaşamaktadır. Bu ülkede güven yok. Geçen yıl 6 bin Türk milyoneri, ülkeyi terk etmiş. Cumhuriyet tarihindeki en büyük sayı bu. Herkes bu memleketin evladı, Hayır da çıksa, Evet de çıksa farketmez. Biz teröristliği asla kabul etmeyiz. Ama HDP, Hayır demiyor. Onlar pazarlık içinde, özerklik yetmez, federasyon isteriz diyorlar"dedi.
banner625
 
Özdağ, bir soru üzerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin neden "Evet" dediğini, yüz yüze yapılan görüşmelere rağmen kendilerinin de çözemediğini, ancak büyük ihtimalle MHP'nin olağanüstü genel kurulunun iptalinin diyetini ödediğini de ifade etti.
 
Birlik Başkanı Nihat Sözütek de, ziyaretlerinden dolayı Milletvekili Ümit Özdağ ve arkadaşlarına teşekkür ederken, çalışmalarında başarılar diledi. 
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz