Adanalı kürekçilerin büyük başarısı

Adana Türkiye Olimpiyatlara Hazırlama Merkezi (TOHM) sporcuları Balkan Kürek Şampiyonası’ndan 5 sporcumuz 10 madalya alarak kente döndüler.

Adanalı kürekçilerin büyük başarısı

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, 25-26 Ağustos tarihlerinde Bulgaristan'ın Plovdiv şehrinde gerçekleştirilen Balkan Kürek Yarışları’nda milli takım forması giyen 5 Adanalı TOHM sporcularının madalya almasından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

TOHM sporcularına yaptıkları yatırımın meyvelerini almaya başladıklarını ifade eden Ataşbak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Balkan Şampiyonu olmak her sporcunun isteğidir. Bu başarıdan dolayı sporcularımızı tebrik ederim. Adana olarak başarılı bir performans koyan sporcularımız inanıyorum ki gelecekte Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonalarında da bu başarıyı yakalayacaklardır.”

Adana Valisi Sayın Mahmut Demirtaş’ın spora ayrı bir önem verdiğini ifade eden Ataşbak, “ Sayın Valimizin spora destek vermesi bizleri mutlu ediyor.  Spora ve sporcuya yaklaşımı sayesinde bu başarılar gelmeye başladı. Sayın Valimize bu desteklerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

 Her başarıda mutlaka ekip çalışması olduğunun altını çizen Ataşbak, “ Öncelikle Türkiye’nin durgun su sporları için en ideal Seyhan Baraj Gölü’ne sahibiz. Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Ç.Ü BESYO Müdürü Prof. Dr. Sanlı Sadi Kurdak, BESYO Müdür Yardımcısı Ercan Yeldan, Prof. Dr. Sevgi Özcan, Prof. Tünay Sarper, Doç.Dr. Hatice Kurdak’ın yakın ilgisi ve Adana TOHM Koordinatörü Murat Adıgüzel ile ekibi, TOHM antrenör, psikolog, diyetisyen, fizyoterapist, kondisyoner, masör, masöz ile tesis sorumluları ve ekibinin özveriyle görev yapması başarıyı sağladı.”

-BALKAN ŞAMPİYONASI’NDA MADALYA ALAN SPORCULAR KİMLER?-

Bulgaristan'ın Plovdiv şehrinde gerçekleştirilen Balkan Şampiyonası’nda derece alan Adana TOHM sporcuların isimleri şu şekilde:

Altın Madalya:

 (Genç Erkekler Dört Tek): Mehmet Çapanoğlu-Halil İbrahim Güzelbay

(Genç Kızlar Sekiz Tek Dümencili): Didem Sürer-Nigar Hatun Demiroğlu-Petek Hepsağ

 (Genç Erkekler Sekiz Tek Dümencili): Halil İbrahim Güzelbay-Mehmet Çapanoğlu

Gümüş Madalya:

 (Genç Kız Tek Çifte): Petek Hepsağ

Bronz Madalya:

 (Genç Kızlar Dört Tek): Didem Sürer-Nigar Hatun Demiroğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz