Ali Hoşfikirer özlemle anıldı

Gazeteci, Spor Yazarı, Teknik Direktör ve Adanalı’nın “Şampiyon Ali”si, vefatının 1.yıldönümünde Kabasakal Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı….banner625

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti kurucu üyesi Ali Hoşfikirer, ölümünün birinci yıl dönümü nedeniyle  mezarı başında düzenlenen törenle anıldı. Anma törenine katılan Metin Türel, “Eski dostlar bir bir masadan kalkıyor. Ali Hoşfikirer de bir yıl önce aramızdan ayrıldı. Dürüst, hoşsohbet ve hepsinden ötesi gönül adamıydı. İyi bir dost, iyi bir Adanalıydı. Ümit Milli takımlarımıza bir çok yetenek kazandırdı. Çok çalışkandı. Sıcakkanlıydı ve kocaman bir yüreği vardı. İyi bir teknik direktör, iyi bir liderdi. Liderlik vasıflarına sahip bir insandı. Ali Hoca benim için küçük Muharrem Gülergin. Yaşamını yitirmiş olması Türkiye için büyük bir kayıp oldu” diye konuştu…

 

Adana medyası ve spor camiasının en önemli isimlerinden birisi olan Ali Hoşfikirer, ölümünün birinci yıl dönümü nedeniyle mezarı  başında anıldı. Çukurova Gazeteciler Cemiyeti kurucu üyesi olan ve aynı zamanda Türkiye Spor Yazarları Derneği üyesi, Futbol Antrenörleri Derneği Başkanlığını da yapan Hoşfikirer için düzenlenen anma törenine Adana spor camiasının yanı sıra, spor yazarları, eski milli takım ve Demirspor teknik direktörlerinden Metin Türel, kulüp yetkilileri ve dostları katıldı.

ÇGC, TSYD, TÜFAD ve ASGD”nin ortaklaşa düzenlediğianma  töreninde konuşan Çukurova Gazeteciler Cemiyeti  Başkanı Cafer Esendemir, Ali  Hoşfikirer’in erken yaşta aramızdan ayrılmasının üzücü olduğıunu belirtirken, “Böylesine başarılı bir teknik adamı kaybetmek hepimiz için çok büyük bir üzüntü kaynağıdır. Ali Hoca, meslekteki başarısının yanı sıra insanlığıyla da ön plana çıkan bir isimdi. Yeri  asla doldurulamaz. O”nu hep yüreğimizde yaşatacağız” diye konuştu.

Demirspor’un efsane isimlerinden Coral Hoca da, Hoşfikirer”in Demirspor ve Adana sporu için yerinin doldurulmasının mümkün olmadığına dikkat çekerken, “Tam 45 yıl önce yağız bir delikanlı olarak spor yaşamına adımını attı. O günden sonra da hep başarıya imza koydu. Çok erken kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz” dedi.

Bu arada Hoşfikirer”in birinci yıl dönümü anma törenine İstanbul”dan gelen Demirspor eski çalıştırıcılarından Metin Türel, “Ali hoca için ne söylesek azdır. Çok iyi bir Adana sevdalısını erken kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Eski dostlar bir bir masadan kalkıyor. Ali Hoşfikirer de bir yıl önce aramızdan ayrıldı. Dürüst, hoşsohbet ve hepsinden ötesi gönül adamıydı. İyi bir dost, iyi bir Adanalıydı. Ümit Milli takımlarımıza bir çok yetenek kazandırdı. Çok çalışkandı. Sıcakkanlıydı ve kocaman bir yüreği vardı. İyi bir teknik direktör, iyi bir liderdi. Liderlik vasıflarına sahip bir insandı. Ali Hoca benim için küçük Muharrem Gülergin. Yaşamını yitirmiş olması Türkiye için büyük bir kayıp oldu. Ali Hoca, Demirspor ile özdeşleşen bir isim. O bizim için küçük Muharrem Gülergin… Ben böyle görüyorum. Değerli bir dostumu, değerli bir kardeşimi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. “ diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2013, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz