ASGD Koşusu’nu 'Süslüm' kazandı

29 Mart Cumartesi akşamı Adana Yeşiloba Hipodromu’nda gerçekleştirilen Anadolu Spor Gazetecileri Derneği ( ASGD) Adana Şubesi Koşusu’nu Aydın Aydoğdu’nun SÜSLÜM (Toşur – Hüyam / Gizbatur) isimli kısrağı, jokeyi Uğur Temur ile kazandı.

ASGD Koşusu’nu 'Süslüm' kazandı
Kum pistte 1200 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuya 4 yaşlı 9 Arap kısrağı katıldı. Birincilik ikramiyesi 53.500 TL olan koşuda ikinciliği RUKİYE SULTAN (Dalaman-Bircanım/Atlıel) elde ederken, VELİ CAN KIZI (Gobakbey-Fedlacan/Kanatlı.3) üçüncü, ŞAHSERİM (Pikehan - Sürsoy / Ersoylu) de dördüncü oldu.

Kazanan SÜSLÜM için koşunun bitiriş derecesi 1.24.46 olurken, koşuda farklar Boyun-1/2 Boy-Baş şeklinde oluştu.

banner625
24 Mayıs 2013 tarihinde Bursa Osmangazi Hipodromu’nda katıldığı koşuyla yarış hayatına başlayan SÜSLÜM, kariyerinin 14’ncü startında 4. birinciliğini elde etti. 4 yaşındaki al kısrak, son olarak 8 Mart günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda katıldığı kum pistte 1500 metre mesafeli Handikap 16 koşuyu apranti Vedat Kızmaz idaresinde kazanma başarısı göstermişti. Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Aydın Aydoğdu'ya plaketini Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Adana Şube Başkanı Arif Basri Baş takdim etti. Ayrıca Arif Basri Baş, koşuyu kazanan atın antrenörü İsmet Akkılıç'a bir buket çiçek takdim verirken,” ASGD Adana Şube Koşusunun yapılmasına ve programa alınmasına katkı koyan TJK Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Adalı ve Eski Başkanlardan Avrupa ve Akdeniz At Yarışçılığı Federayonu Başkan Yardımcısı Behçet Homurlu’ya Hipodrom Müdürü Teyfik Süha Mutlu’ya ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Kazanan atın sahibi, Antrenörü, seyisi ve jokeyini kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. Yağmura rağmen güzel bir yarış oldu ve yarışseverler için de güzel bir koşu oldu.”dedi.

Bu arada Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir de, ASGD tarafından yaptırılan plaketi ve çiçeği kazanan atın sahibi Aydın Aydoğdu'ya verirken, kupa törenine Adana Hipodrom Müdürü Teyfik Süha Mutlu, ASGD 2. Başkanı Ramazan Yaygın, üyeler Hamdi Şölen,Mehmet Serbes ve davetliler katıldı.
Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2014, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz