Badminton İl Spor Merkezi Kursları Devam Ediyor

Badminton Bölge Antrenörü Yunus Can Kayataş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde başlayan “Badminton İl Spor Merkezleri" de badmintonun inceliklerinin yanı sıra sağlık, beslenme gibi konularda da bilgiler aktardıklarını söyledi.

Badminton İl Spor Merkezi Kursları Devam Ediyor

Kayataş, çalışmalara 5 Ocak Fatih Terim Stadı Türbün altında bulunan spor salonunda çalıştırdıklarını 7-18 yaş gurubu haftada üç seans olmak üzere toplamda 30 kız ve erkek öğrencinin katıldığı belirtti.

banner625
Gençlere sporu aşılamak için çalıştıklarını kaydeden Kayataş, İl Spor Merkezlerine,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak'ın büyük önem verdiğini, tesis, malzeme konusunda her türlü desteğin sağladığını ifade etti.

İl Spor Merkezine katılan öğrenciler arasında yetenekli sporcular olduğunu belirten Kayataş, “Kentte faaliyet gösteren kulüpler için altyapı görevi yapacak olan İl Spor Merkezleri sayesinde yeni yetenekli sporcular keşfedeceğiz. Öğrenciler arasında başarılı olanlara lisans çıkartarak kulüplerde yarışmalarını sağlayacağız. İl Spor Merkezleri’nde sporculara badmintonun tüm inceliklerinin yanı sıra sağlık, beslenme gibi konularda da bilgiler aktarıyoruz” diye konuştu.

Kurs kayıtlarının devam ettiğini belirten Kayataş, haftada 3 gün çalıştıklarını, velilerin ilgisinin kendisini mutlu ettiğini, kulüp yöneticilerinin de il spor merkezine gelen öğrencileri izleyerek onlara lisans çıkartmaları konusunda önerilerde bulunduğunu sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz