"BOTAŞ Spor'un gideceği söylemi spekülasyondur"

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği(DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Botaşspor’un Ankara’ya taşınacak olmasının Adana açısından bir talihsizlik olduğunu açıkladı.

"BOTAŞ Spor'un gideceği söylemi spekülasyondur"

 Adanalı sporseverlerin bu karar karşısında şaşkınlık yaşadığına dikkat çeken Başkan Soner Çetin, “Botaşspor’a, kapalı spor salonu yapması için 10 dönümlük alan tahsis ettik. Meclis kararıyla 12 Aralık 2016’da kesinleşen bu karara rağmen, Botaşspor’un tesisi olmadığı için Adana’dan gitmek istediği sözleri tamamen spekülasyondan ibarettir” dedi.
Botaşspor’un, Adana’nın takımı olduğunu ve tüm Adana takımlarına sahip çıktığı gibi, Botaşspor için de, yer tahsisi gerçekleştirdiklerini dile getiren Başkan Çetin, “Adana sporu için bugüne kadar ne söz verdiysek yerine getirdik. Belediyeevleri mahallesinde 7014 ada 9 parseldeki 10 dönümlük alanı da, spor alanına dönüştürerek, Botaşspor Kulübü’ne tahsis için imar uygulamasını gerçekleştirdik. Bu konuda, gerek belediyemiz, gerekse Büyükşehir Belediye meclis üyelerinin desteği ile imar uygulaması gerçekleştirilmiştir. Bizim bu samimi girişim ve uygulamamıza rağmen, kamuoyunda, tesisi olmadığı için gidiyor iddiaları bizi ve karara oy veren meclis üyelerimizi üzmüştür. Botaşspor Adana’da kalmaya karar verdiğinde, bu 10 dönümlük alanı kendilerine tahsis edeceğimizi yineliyor ve gönlümüzün Botaşspor’un Adana takımı olarak sahalarda mücadele etmesini arzuluyoruz” diye konuştu.

banner625

 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2017, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz