Murat Berhun'dan flaş "Demirspor" yorumu

Adana Demirspor'da futbolcuların açıklamalarıyla net olarak ortaya çıkan durumla ilgili gazeteci Murat Berhun'dan çok önemli açıklama geldi.

Murat Berhun'dan flaş "Demirspor" yorumu

Adana Demirspor'da yaşanan gelişmeleri yaklaşık 2,5 yıldır kişileri hedef almadan sistemi eleştirerek yazan ve kulübün kötü yönetildiğini ısrarla yazan Gazeteci Murat Berhun, "Sedat Sözlü'nün Adana Demirspor'a gelmesine de, Başkanlılk yaparken yönetim şeklinin kötü olduğununu da onlarca kez yazdım. Mehmet Gökoğlu geldiğinde de umutlandık, Ancak kötü yönetim sürdü. Bunu yazdığımızda tepki gördük. Ama gelinen aşamada kulübe zarar veren kötü yönetim anlayışının sonuçları saklanılamaz hale geldi" dedi

PROFESYONEL VE ŞEFFAF OLAMAYAN YÖNETİM, İSMETEMEYEREKTE OLSA KULÜBE ZARAR VERİR HALE GELDİ

Sayısız yazı, yorumlarla gazeteci olarak gördüğü eksikleri yazdığını ve söylediğini ifade eden Berhun şöyle konuştu;

"Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok. Dünyada başarılı kulüp yönetim şekilleri var. Bunlardan Adana Demirspor'a uygun olanları uygulansaydı, farklı sonuçlar elde edilebilirdi. Ancak bir önceki Başkan ve yönetim de, şimdiki Başkan ve yönetim de iyi niyetli olmalarına karşın başarılı olamadılar. Zaman zaman inandığım doğruları yazdım, dile getirdim. "Şeffaf olunması lazım" dedim, işlerine gelmedi, lafı işlerine geldiği gibi çevirdiler."Profesyonel olunması lazım" dedim, anlamadılar, "Güvenilir olunmalı" dedim, anlamak istemediler. "Hakkaniyet" dedim, bakakaldılar, "Fırsat eşitliği" dedim yine anlamak istemediler. Geldiğimiz noktada başarısız oldular, Adana Demirspor'u, öncelikle emek veren futbolculara "Sözünü tutamayan kulüp" durumuna düşürdüler, hem de büyük Adana Demirspor taraftarını "Küme düşme" endişesi içine soktular.  Ve onurlu camianın, onurlu futbolcuları, taahhüt edilen paralarını alamamalarına karşın çıkıp aslanlar gibi oynayarak kulübü en azından daha kötü duruma sokmamak için mücadele veriyorlar. Kısaca, Başkan ve Yönetim, Taraftar ve futbolcuların verdiği mücadelenin karşısında sınıfta kalmıştır. Hayırlısıyla bu sezonu kazasız atlatıp, gelecek sezona bu hatalardan ders alarak hazırlanmak başta Başkan ve yönetim olmak üzere hepimizin görevidir"

banner625
Murat Berhun yazdı... Şimdi "Bari Adana Demirspor'u küme düşürmeme" zamanıdır... 

Murat Berhun yazdı...   Adana Demirspor’daki gidişata şaşıranlara, şaşırıyorum!

Murat Berhun yazdı...  Demirspor'da Delege yapısı güçlendirilmeli

Murat Berhun yazdı...    Başkanı, yönetimi, hocayı değil, sistemi değiştirmeniz gerek!

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2018, 18:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Malik  uskaner
Malik uskaner - 1 yıl Önce

Murar berhuna katiliyorum

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz