TSYD'den seminer ve ödül töreni

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şubesi tarafından değişen oyun kuralları ile ilgili seminerin ardından verilen “Yeni Sezona Merhaba” kokteyli muhteşem geçti. Gecede Vefa ve başarı ödülleri de dağıtıldı.

TSYD'den seminer ve ödül töreni

TSYD Nihat Geven tesislerindeki etkinliğin seminer bölümünde Türkiye Futbol Federasyon’u hakem eğitmeni Kürşad Uçar, değişen oyun kuralları konusunda spor yazarlarını aydınlattı. Kürşad Uçar, VAR sistemi hakkında da geniş açıklamalar yaptı. 
Geceye, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ramazan Akyürek, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin, Burhanettin Bulut, Emniyet Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Ferdi Büyükatak, Adanaspor Başkanvekili Erkin Doygun, teknik direktör Cihat Arslan, Demirspor Sportif Direktörü Tanju Çolak, TÜFAD Başkanı Mehmet Sümer, ASKF Başkanı Ahmet Bozan, TFF Bölge Müdürü Akif Oflaz, ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, spor camiası ve spor basını katıldı.  


TSYD Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın, Yeni Sezona Merhaba Kokteylinde yaptığı konuşmada, “Öncelikle takımlarımıza ve meslektaşlarıma kazasız belasız ve başarılı bir sezon temenni ediyorum. Amacımız spor basını ve spor camiasını bir araya getirmekti. Hepinize teşekkür ediyorum. İnşallah iki takımımızın da Süper Lige çıktığı bir sezon yaşarız” dedi.   

banner625
Gecede, bir süre önce kaybettiğimiz Hürriyet Gazetesi eski Bölge Müdürü ve TSYD üyesi merhum Sinan Tanyıldız’ın Vefa ödülünü kızı Melek Tanyıldız Gözüyeşil, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve TSYD Şube Başkanı Kurtul Çakın’dan aldı.   


Yıllar sonra Adana’yı Süper Ligde temsil edecek olan klasman hakemi Zorbay Küçük, sakatlığı nedeniyle İstanbul’da tedavi gördüğü için ödülünü A Klasman yardımcı hakemlerimizden Furkan Ürün, CHP Adana Milletvekilleri Ayhan Barut ve Müzeyyen Şevkin’in elinden aldı. 
Uluslararası Güreş Hakemimiz ve son olarak U23 Avrupa Güreş Şampiyonasında düdük çalarak Adana’yı ve Türkiye’yi temsil eden Hüseyin Başçı’nın başarı ödülünü CHP Milletvekilleri Orhan Sümer ve Burhanettin Bulut takdim etti. 
Futbol Federasyon’u Hakem Eğitmeni Kürşad Uçar’a ise teşekkür plaketini Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ramazan Akyürek verdi.   

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2018, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz