banner641

Türkiye madalya şansını kaybetti

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı ve Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Düzenleme Komitesi Başkanı Ali Duran Karakaya, “Ülkemizde ilk kez yapılan Dünya Şampiyonası’nda madalya fırsatını kaçırdık” dedi.

Türkiye madalya şansını kaybetti

banner560

Karakaya, Dünya Gençler Şampiyonası’na iyi başladıklarını ve 4 günde 4 galibiyet aldıklarını, daha sonra İsveç’e ardından da İngiltere’ye yenilerek hedeflerinden uzaklaştıklarını, bunun üzüntüsü içinde olduklarını söyledi.

Almanya dışında tüm ülkelerin yenilgilerinin bulunduğuna dikkati çeken Karakaya, şöyle devam etti:

“Dünya Gençler Şampiyonası’na milli takımımız değişik kamplarla ve özel maçlarla çok iyi hazırlanmıştı. Yaptığımız 4 maçı da kazanarak gücümüzü kanıtladık. Ancak, son 2 günde tüm sporcular istenilen performansı sergileyemediler. Önce İsveç’e, ardından da İngiltere’ye yenildi. Böylece, ülkemizde ilk kez yapılan Dünya Şampiyonası’nda madalya fırsatını kaçırdık. 2 yenilgi şampiyonluk hedefimizden sapmalara neden oldu. Yola çıkarken, hedefimiz farklıydı. Şansızlık ve talihsizlik de yaşadık. Hayli üzüntülüyüz.”

-“ CENTİLMENLİĞİ ASLA ELDEN BIRAKMAYACAĞIZ”-

Yenilgiden sonra tüm sporcuların birbirlerine sarılarak göz yaşlarını tutamadığını ifade eden Karakaya, “2 yenilgide de sporcularımız ve teknik heyet hiçbir çirkinliğe başvurmadı. Zaten buna izin de vermeyiz. Aksi halde herkesin övgüyle söz ettiği organizasyona gölge düşürürdük. Centilmenliği asla elden bırakmayacağız” dedi.

Karakaya, Başta Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’nin önemli destekleriyle, yabancı ülke sporcularının, yönetici ve medya mensuplarının her türlü ihtiyaçlarının giderildiğini, ülkelerine iyi izlenimlerle gitmeleri için çaba gösterdiklerini de sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2013, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640