Wushu İller Arası Dostluk Turnuvası

Wushu Federasyonu Adana İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan “İller arası Dostluk Turnuvası” na 5 ilden 170 sporcu katıldı.

Wushu İller Arası Dostluk Turnuvası
banner560

Nihat Geven Spor Salonu’nda iki gün süren müsabakalarda minikler,yıldızlar ,gençler ile büyükler bay ve bayan olmak üzere 4 kategoride yapıldı. Sporcular derece girmek için bir birbirleriyle kıyasıya mücadele etti.

Turnuvayı yakından takip eden Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Halit Yılmazel, seremoni de yaptığı konuşmada, kentlerine gelen konuk sporculara başarılar dileyerek, her türlü sorunlarında daima yanlarında olduklarını ifade etti.

Sporun, insanı fiziksel ve zihinsel yönden daha sağlıklı hale getiren ve birbiriyle kaynaştıran en büyük etkenlerden olduğunu belirten Hüseyin Dündar:

"Wushu, gerçekte saldırı ve savunmanın yanında akrobasi ve baleye benzer koreografi hareketler ve Uzakdoğu felsefi altında toplanır. Bununla beden ve ruhun uyumu sağlanır. İnsan karakterinin geliştirilmesi iradenin ve öğrenme kabiliyetinin güçlenmesi ve hoşgörülü davranış biçimi sağlanır. Wushu, Türkiye'de hızla gelişiyor. Adana'da yaygınlaşmaya başladı. Bu sayede kentimizden başarılı sporcu yetiştirerek, Türkiye ve Avrupa şampiyonlukları elde etmeyi hedefliyoruz."

Dündar,"Adanalı sporcuların wushu sporundaki gayretleri, çabaları üst düzeyde.  Hepsiyle gurur duyuyoruz. Sık sık düzenleyeceğimiz müsabakalarla sporcularımız tecrübe kazanacaklar. Bizlere tesis ile malzeme konularında desteklerini esirgemeyen başta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Abdulkadir Ataşbak’a ve tüm sporcu ailelerine, antrenör ve hakemler teşekkür ederim "dedi.

Ayrıca, müsabakaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Seyhan İlçe Müdürü Hamit Yıldırım’da yakından takip etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER