Akay'dan şeffaf belediyecilik uygulaması

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, "şeffaf Belediyecilik" söylemini hayata geçirerek, hibe olarak yapılacak projeyi zorunlu olmamasına karşın meclise getirerek üyelerin bilgisi ve onayına sundu.

Akay'dan şeffaf belediyecilik uygulaması

Adanahabermerkezi.com

Eylül Ayı Meclis Toplantılarının 1. oturumunda Alman İşbirliği Kurumu ile ortak yürütülen "Kadınları sosyal ve ekonomik olarak güçlendirilmesi yolu" ile "Ev sahibi toplulukların sosyal uyumunun güçlendirilmesi" projelerine hibe verilmesiyle alakalı Başkan Akay'ın yetkilendirilmesi talebi şeffaflık adına ön plana çıktı. "Bütçe dışı" olduğu için Mecliste görüşülmesi gerekmeyen konu, Başkan Akay tarafından "Şeffaf belediyecilik" anlayışı gereği meclise taşındı.

banner625

Başkan Akay oturumda madde hakkında bilgi verirken, yaklaşık 310 bin Avro hibenin bahsi geçen projelere kullanılacağını anımsattı. Madde konusunda farklı görüşler ortaya çıktığını anlatan Başkan Akay, "Konunun meclise gidip gitmemesi konusunda farklı görüşler ortaya çıktı. Benzer uygulamalarda bu konu Meclise gelmiyordu. Ancak şeffar belediyecilik anlayışı gereği bu konunun meclisten geçmesini istedim. Burada konuşulsun, tartışılsın" dedi. 

Daha sonra madde görüşülmek üzere ilgili komisyonlara sevk edildi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 20:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz