Seyhan’da Dev Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Adana’nın Seyhan ilçesinde Barbaros ve Bey mahallerini kapsayan alanda yapılacak ve bin 550 konut ile 36 dükkânın inşa edileceği projenin ilk 2 etabının ihalesi yapıldı. İhalelerin kesinlik kazanması ve yer tesliminin yapılması ile birlikte inşaatların 750 gün içerisinde tamamlanması planlanmakta.

Seyhan’da Dev Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Seyhan Belediyesi tarafından planlanan ve uzun süredir kentsel dönüşüm çalışmaları gündemde olan Barbaros ve Bey Mahallerini kapsayan Kentsel Dönüşüm projesi için beklenen TOKİ ihalesinin ilk 2 etabının ihalesi yapıldı. İhale kapsamında ilk etapta 627 konut, 22 dükkân ile altyapı ve çevre düzenlemesi, 2. etap kapsamında ise 923 konut ile 14 dükkânın inşa edilecek. Böylelikle “Kentsel Dönüşüm Projesi” genelinde bin 550 konut ile 36 dükkân hayata geçirilmiş olacak.

İLK ETAPTA 627 KONUT, 22 DÜKKÂN

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Adana’nın Seyhan İlçesinde “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi”nin 1. etabı çerçevesinde 627 konutluk proje hayata geçirilecek. TOKİ tarafından Barbaros ve Bey mahallelerinde yapılacak proje kapsamında ihale yapıldı. İhale kapsamında 627 konutun yanı sıra 22 dükkân ile altyapı ve çevre düzenlemesi de yapılacak. Projedeki konutların 309’u 2+1 ve 318’i ise 3+1 planında inşa edilecek.

banner625

2. ETAP İÇİN 923 KONUT YAPILACAK

Ayrıca, 2. etap kapsamında 923 konut ile 14 dükkânın ihalesi de yapıldı. Böylece “Kentsel Dönüşüm Projesi” genelinde bin 550 konut ile 36 dükkân hayata geçirilmiş olacak. TOKİ ile Seyhan Belediyesi arasında imzalanan protokolle, Barbaros ve Bey Mahallerindeki gecekonduların ve çarpık yapılaşmanın bulunduğu alanın yerinde dönüşümü hedefleniyor. 1. ve 2. etap kapsamında dönüşüm yapılacak alanın bitişiğindeki boş alanda konutlar inşa edilerek, dönüşümü amaçlanan bölgedeki gecekonduların tahliyesi yapılacak. Modern mimari tarzda hazırlanan projede geniş pencere ve balkonlar kullanıldı. Projeyle yerleşim alanı; dükkânları, parkı, peyzajı, oyun ve spor alanları ile nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, güvenli, modern bir yaşam merkezi oluşturulması amaçlanıyor.

750 GÜN İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK!

TOKİ Adana Seyhan Barbaros ve Bey Mahalleleri Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1 ve 2’nci etap projeleri için düzenlenen ihalede yer teslimi imza atılmasını takip eden 10 gün içerisinde yapılacak. Ardından yer teslimi tarihini takip eden 750 gün içerisinde proje tamamlanarak hak sahiplerine konut teslimatlarına başlanacak.  Bilindiği üzere TOKİ konut projeleri için ilk etapta ihale sürecini tamamlıyor. Yer teslimi yapılan projelerde yaklaşık olarak kaba inşaat tamamlandığı anda satış ilanı yayımlanıyor ve TOKİ satış duyurusu ile başvurular kabul edilmeye başlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 10:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma x
Fatma x - 11 ay Önce

Hayırlı olsun bir an önce tamamlamanızı dilerim

SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz