Hentbol sporuna kurulduğu 1976 yılından bu yana sporcu, hakem, antrenör ve yönetici olarak hizmeti geçenlerden oluşan spor insanları 25-27 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale’de “13. Hentbol Duayenler Buluşması” gerçekleştirilecek.

Hentbol Duayenler Platformu Başkanı Ahmet Türe, Çanakkale 18 Mart Üniversitesinde gerçekleştirilecek etkinliğin Hentbol Federasyonu kurulduğundan bu yana büyük emekleri olan Sırrı Özşen ve Kazım Tekin adına yapılacağını söyledi.

hentbol buluşması

Her alanda hizmeti ve emeği geçenleri yaşarken onurlandırmak gerektiğinin altını çizen Türe, şöyle devam etti:

“13 yıldır aralıksız olarak yaptığımız Duayenler Buluşması hayli renkli, şölen ve karnaval havasnıda, heyecanlı ve büyük katılım ile gerçekleşiyor. 1976 yılından hentbola sporcu, hakem, antrenör ve yönetici olarak görev yapan 300-350 kadar hentbol emekçisiyle hasret gideriyoruz. Değerli hentbol emekçileri duayenler buluşması için adeta gün sayıyor ve o günlere başka bir tatil düşünmüyorlar.

Ekip çalışmasıyla her yıl üzerine koyarak daha iyisini yapmaya çaba gösteriyoruz. Kadın ve erkekler gösteri maçı yapıyor. Çevre gezileri ve gala yemeğiyle etkinliği tamamlıyoruz. Bu sezon hentbola büyük katkıları bulunan Sırrı Özşen ve Kazım Tekin anısına yapacağımız etkinlik daha da anlam kazandı. Turnuvada 7 çift hakem görev yapacak. Gala yemeği Aşiyan Restoranda yapılacak.”

YÖNETİCİLERE TEŞEKKÜRLER

Ahmet Türe, katılımcıların büyük bölümünün Çanakkale’de Kredi Yurtlar Kurumu’nda (KYK) konaklayacaklarını,  ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Cüneyt Erenoğlu, bu konuda büyük çaba gösteren eski milli hentbolcu ve Uluslararası Üniversite Federasyonu (FISU) Hentbol Teknik Komite Başkanı Doç. Dr. Serdar Eler, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Spor Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Hürmüz Koç, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, KYK Müdiresi Leyla Bozkurt, Öğretim görevlileri Zeynel Dohman ve Murteza Çokgül, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve diğer görevlilere teşekkür etti.

Bu arada, etkinliğe adları verilen Sırrı Özşen ile Kazım Tekin, çok duygulandıklarını, bu konuda hassas davranan Platform Başkanı Ahmet Türe ile diğer yöneticilere teşekkür ettiler. 

TURNUVAYA KİMLER KATILIYOR

Bu arada turnuvaya;

Kadınlarda; İzmir Aliağa1, Aliağa 2, Bornova, Trabzon, Ankara, İstanbul ve Sakarya.

Erkeklerde ise; İzmir Mithatpaşa, Altay, Eskişehir, Adana, Trabzon ve Zonguldak takımları katılacak.