Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Naim Süleymanoğlu Spor Salonu’nda zevkli, renkli mücadele ve heyecanla gerçekleşen etkinliğe Makedonya karması başta olmak üzere kadın ve erkek 18 takım katıldı.

Turnuva saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Zonguldak ile eşleşen Adana Karması, rakibini başarılı oyunuyla yendi. Adana karmasının Hatay’da depremde eşiyle enkaz altında günlerce kalarak yaşamını kaybeden Adana’nın ve Çukobirlikspor’un ilk milli sporcusu Metin Muhacir’in fotoğrafı bulunun forma ile çıkması büyük beğeni topladı. Ayrıca, tüm sporcuların isimleri Metin Muhacir olarak okunması izleyenleri duygulandırdı.

13. Hentbol Duayenleri Buluşması Çanakkale'de Gerçekleşti

Turnuvada Cenap Mertel yönetimindeki Bek Sağlık Dinamis koruyucu sağlık ürünlerinin tanıtımı ve dağıtımının yanı sıra İstanbul Heybeliada Lions Kulübü de su ve içecek desteği sağladı.

-KAZIM TEKİN VE SIRRI ÖZŞEN ÇOK DUYGULANDI-

Turnuvaya isimleri verilen 1976 yılından  bu yana Adana’da hentbolun gelişmesi ve yaygınlaşması, ayrıca efsane Çukobirlikspor takımının antrenörü Kazım Tekin ile Sırrı Özşen’in özgeçmişleri okundu. Daha sonra izleyicilere hitap eden Kazım Tekin ve Sırrı Özşen turnuvaya Hentbol Duayenleri Platformu Başkanı Ahmet Türe tarafından isimlerin verilmesinden dolayı çok duygulandıklarını belirterek teşekkür ettiler.

13. Hentbol Duayenleri Buluşması Çanakkale'de Gerçekleşti

TURNUVAYA FEDERASYON BAŞKANI UĞUR KILIÇ DA KATILDI

Turnuvada Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı eski hentbol hakemi Cafer Esendemir, Bülent Dede ve Ramazan Şanıvar hakem olarak görev yaptılar. Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Hakan Küçükyılmaz ve MHK Üyesi Ayberk Dilmen’in maçlarda görev yapmaları beğeniyle karşılandı.

Turnuvaya katılarak ödül dağıtan Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç mütevazı davranışlarıyla diğer federasyon başkanlarına model oldu. Platform Başkanı Ahmet Türe emeği geçenlere plaket dağıttı. Tüm sporculara madalya verildi. Turnuvada 18 Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı eski milli hentbolcu Mehmet Ali Çeliksoy ve bir çok eski yönetici katıldı.

13. Hentbol Duayenleri Buluşması Çanakkale'de Gerçekleşti

Turnuva gerçekleşen Gala Yemeği ile sona erdi.