2 Haziran Ortaokulu ve Proje Sorumlusu Mine Çelik, tüm öğrencilerin zeki, çalışkan ve heyecanlı olduklarını belirterek, “Fırsat verilmesi halinde tüm öğrencilerimiz farklı alanlarda Türkiye genelinde önemli ve anlamlı dereceler elde ederler” dedi.

Öğrencilerini sanatsal ve sportif alanlarda da geliştirmeye çaba gösterdiğini ifade eden Mine Çelik, şöyle devam etti:

“Yarışmaya odaklanarak iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Öğrencilerimin büyük bölümü bu gibi projelere hayli ilgi duydular. Aralarından Nehir Ilgın Erol (İkiz Beşik Salıncak) adlı projesini uygun bularak yarışmaya katıldık. Türkiye genelinde yarışmaya bin 150 eser katıldı. Nehir Ilgın Erol’un eseri LAZZONİ ALTIN ÖDÜLÜ’ne layık görüldük. Çok mutlu olduk. Kozan tarihinde bir ilki gerçekleştirdik. Hedef büyüttük. Bu anlamlı ödül diğer öğrencilere model olacak önümüzdeki yıllarda yurtdışında ki başarılara talibiz.”

“14. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması”nda Kozan'ın Gururu Oldu

Pazarcı Esnafı, İftarda Bir Araya Geldi Pazarcı Esnafı, İftarda Bir Araya Geldi

DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜRLER

“Fark Yaratan Tasarımcılar Aranıyor” başlığıyla düzenlenen yarışmaya öğrencilerini hazırlayan Mine Çelik, başarının ekip çalışmasıyla gerçekleştiğini belirterek, başta Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköy, Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürü Gazi Keleş, sürekli destek veren 2 Haziran Ortaokulu Müdürü Ali Ünlü ile manevi destek veren Beden Eğitimi Öğretmeni eski milli yüzücü Faruk Nurgel’e öğrenci velilerine teşekkür etti.