Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Adana’da temelini atarak inşasına başladığımız konut sayısı bin 628’i buldu. Allah’ın izniyle söz verdiğimiz gibi, bir yıl içinde Adanalı vatandaşlarımıza yeni evlerinin anahtarlarını vereceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimiz, geçmişte yaşadığı geri kalmışlık, terör, kargaşa, zulüm günlerinden bıkmıştı. Ülkemizin asırlık demokrasi ve kalkınma eksiklerini tamamlarken, bir yandan da birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi güçlendirmenin mücadelesini verdik” dedi.

Türkiye’nin en zengin sosyolojisine sahip şehirlerinin başında Adana’nın geldiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti: “Adana, kardeşliğin kıymetini çok iyi bilir. Türkiye Yüzyılı’nın eşiğindeki ülkemizin her şehri gibi Adana da, artık etnik ve mezhebi ayrımcılıklardan uzak bir şekilde, tüm vaktini ve enerjisini güvenli, huzurlu, müreffeh geleceği için harcamak istiyor.”

Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Açıldı

Sanayinin, ticaretin, tarımın, enerjinin şehri Adana’nın, üretimiyle, alın teriyle, dayanışmasıyla Türkiye Yüzyılı’nda hak ettiği yeri almasını gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz yaptığımız her yatırımla, kazandırdığımız her eserle, getirdiğimiz her hizmetle, Adana’ya işte bu hakkını teslim etmenin gayreti içindeyiz” diye konuştu.

Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Açıldı

Bu arada 15 temmuz Şehitler Köprüsü açıldı. Köprü 1,7 KM olduğu açıklandı.