Gittikleri her yerde büyük ilgi ve destek gören Kazım Kürşad Erdil ile Mehmet Uyğur’un son ziyareti (ASKF)Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'na oldu. ASKF ziyaretinde İl Başkan Yardımcısı Leyla Uygur ve Yüreğir İlçe Başkanı İbrahim Avşar da yer aldılar.

SPOR TESİSLERİ YETERSİZ
Türkiye’nin önemli kentlerinden olan Adana’nın sporda hak ettiği yerde olmadığını belirten Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Kürşad Erdil, “Adana’nın modern spor komplekslerine ihtiyacı var. Adana’nın spor ile ilgili önemli sorunları bulunmaktadır. Bizler  bu sorunların giderilmesi adına ne gerekiyorsa onu yapacağız. Adana sporda her zaman mağdur olmuştur, sporda prestij kalmamıştır. Adana sporda çok gerilerde kaldı.
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ahmet Bozan’a göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyorum”dedi.

Adalet Partisi Belediye Başkan Adaylarından ASKF’ye ziyaret

SPORDA PROJELERİMİZ HAZIR
Sporda başarı için birleştirici ve yardımlaşmanın önemli olduğuna dikkat çeken Seyhan Belediye Başkan Adayı Mehmet Uyğur konuşmalarını şöyle sürdürdü,”Merhum Bora ve Özer gibi 2 tane gol kralı çıkartan, Avrupa’da ülkemize temsil eden Adanaspor mutlak suretle Süper Lig’de olmalıdır. Spor müzesi projemiz var, semt sahaları, sporcu sağlık merkezleri, altyapı ile ilgili çalışmalarımız ve projelerimiz hazır. Sporun olduğu yerde kesinlikle siyaset olmaz. Birbirinden değerli efsaneleri çıkartan kulüplerimizin yer aldığı Adana sporda çok daha iyi yerlerde olmalıdır”

ADAYLIĞINIZ HAYIRLI OSUN
ASKF Başkanı Dt. Ahmet Bozan, “ Federasyonumuza ziyarette bulunan Adalet Partisi(AP) Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Kürşad Erdil ve Seyhan Belediye Başkan Adayı Mehmet Uyğur’a memnuniyet duygularımızı iletiyoruz. Spora destek verenlerin başımızın üstünde yeri vardır. Sporu seven, spora destek olacak, spora zaman ayıracak, katkıda bulunacak birisi lazım. Adaylığınız için Adana için hayırlı olsun” diye konuştu.